Нафтові ціни залишаються на місячному максимумі через торговельні обмеження США

28 Березня 07:35

Світовий ринок нафти перебуває у стані напруги через жорсткі геополітичні і торговельні рішення Сполучених Штатів. Станом на п’ятницю ціни на нафту утримуються біля місячного максимуму, що є наслідком нещодавніх дій адміністрації Президента США Дональда Трампа, повідомляє Комерсант український з посиланням на Reuters.

Так, ф’ючерси на марку Brent становлять 73,95 доларів за барель, а американська марка WTI коштує 69,84 доларів за барель. Такі показники стали результатом введення 25-відсоткових мит США на товари з держав-покупців венесуельської нафти та посилення американських санкцій проти іранської нафтової торгівлі.

Новi торговельні обмеження спричинили суттєві зміни на глобальному нафтовому ринку. Зокрема, припинилася торгівля венесуельською нафтою з Китаєм, а індійська компанія Reliance Industries, за повідомленнями джерел, планує призупинити імпорт нафти з Венесуели.

Управління енергетичної інформації США зафіксувало зменшення запасів сирої нафти на 3,3 мільйона барелів – до позначки 433,6 мільйона барелів, що перевищило очікування аналітиків.

Прогноз

Однак, незважаючи на поточне зростання цін, експерти налаштовані обережно.

Аналітики вважають, що масштабні торговельні обмеження США створюють значні ризики економічного спаду, який може негативно вплинути на глобальний попит на нафту. Тому вони не прогнозують стійкого довгострокового зростання цін на нафту в поточному геополітичному контексті.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Торгові війни Трампа

Адміністрація Дональда Трампа ввела торговельні обмеження щодо Китаю, Мексики та Канади – трьох найбільших торговельних партнерів США. На товари з Канади та Мексики уряд США наклав ввізне мито у розмірі 25% від вартости цих товарів, а на товари з Китаю – у розмірі 20%. Додатковим митом обкладаються канадські енергетичні товари.

Ці заходи викликали занепокоєння серед американських компаній, які залежать від імпорту металів з Канади та Мексики. Очікується, що вони шукатимуть альтернативні джерела постачання, зокрема на Близькому Сході, в Індії, Чилі та Перу, що може призвести до зростання цін на алюміній та мідь у США.

Крім того, канадські споживачі відреагували на запровадження мит бойкотом американських товарів, скасовуючи поїздки до США та відмовляючись від американського алкоголю.

Економісти попереджають, що такі торгівельні суперечки можуть уповільнити глобальне економічне зростання та спричинити інфляцію. Фондові ринки в країнах Перської затоки раніше відреагували спадом через побоювання щодо можливого торговельного конфлікту. Також раніше обвалився ринок криптовалюти.

Серед останніх тарифних ініціатив американського президента – 200% мито на французьке вино і 25% на товари з держав, які купують венесуельську нафту. Саме останній крок визначально впливає на ринки протягом поточного тижня.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор