Нафтові ціни коливаються перед важливими переговорами
9 Червня 08:46
У понеділок зранку ціни на нафту дещо впали, проте зберегли більшу частину минулотижневих здобутків, оскільки інвестори стежать за торговельними переговорами між США та Китаєм, які мають відбутися сьогодні ж пізніше. Ринок підтримують надії на те, що потенційна угода може покращити глобальні економічні перспективи та збільшити попит на паливо, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Reuters.
Поточна ситуація з цінами
За даними OilPrice.com, станом на 08:33 за Києвом, ф’ючерси на нафту марки Brent знизилися на 4 центи до 66,43 дол. за барель. Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) впала на 3 центи до 64,55 дол. за барель.
Перспективи торговельної угоди між США та Китаєм підвищили апетит деяких інвесторів до ризику та підтримали ціни на нафту напередодні зустрічі трьох високопосадовців адміністрації Дональда Трампа з китайськими колегами в рамках першої зустрічі американо-китайського механізму економічних та торговельних консультацій.
Тиждень зростання після тривалого спаду
Минулого тижня нафта Brent подорожчала на 4%, а WTI зросла на 6,2% — це було перше тижневе зростання за три тижні після новин про те, що дві країни обговорюють свої торговельні розбіжності.
“Нафта марки Brent набрала обертів, наблизившись до верхньої межі свого нещодавнього торгового діапазону протягом минулого тижня завдяки покупкам, стимульованим зростанням апетиту до ризику на фондових ринках, оскільки страхи щодо тарифів послабшали”,
— зазначив Тім Еванс з Evans Energy.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Дипломатичні зусилля та економічний тиск
Оголошення про зустріч у суботу послідувало за рідкісною телефонною розмовою у четвер між Трампом та головою КНР Сі Цзіньпіном. Обидва лідери перебувають під тиском, щоб знизити напруженість, оскільки китайські експортні обмеження на рідкоземельні метали порушують глобальні ланцюги постачання.
Звіт про зайнятість у США, який показав, що безробіття залишилося стабільним у травні, збільшив шанси на зниження процентних ставок Федеральною резервною системою, що також підтримало зростання минулого тижня.
Економічні виклики Китаю
У Китаї зростання експорту сповільнилося до трьохмісячного мінімуму в травні через американські тарифи, що вдарили по поставкам. Водночас дефляція на рівні виробничих цін поглибилася до найгіршого рівня за два роки, що створює тиск на другу за величиною економіку світу як на внутрішньому, так і на зовнішньому фронтах.
Дані також показали, що імпорт сирої нафти Китаєм знизився в травні до найнижчого щоденного рівня за чотири місяці, оскільки державні та незалежні нафтопереробники проходили масштабне планове технічне обслуговування.
Американський ринок нафти
Дисконт WTI до Brent також звужується через комбінацію збільшеного видобутку ОПЕК+, помірного зростання поставок американської сирої нафти та потенціалу зниження видобутку наступного року, зазначили аналітики ING на чолі з Уорреном Паттерсоном.
Американський бенчмарк зміцнився через занепокоєння поставками після того, як лісові пожежі порушили видобуток в Канаді, а також через міцний попит на американське паливо під час літнього сезону водіння.
Кількість діючих американських нафтових свердловин, раннього індикатора майбутнього видобутку, знизилася на дев’ять до 442 минулого тижня, повідомила енергетична сервісна компанія Baker Hughes у п’ятницю.
Перспективи та прогнози аналітиків
Перспективи китайсько-американської торговельної угоди, яка могла б підтримати економічне зростання та збільшити попит на нафту, переважили занепокоєння щодо збільшення поставок ОПЕК+ після того, як група оголосила 31 травня про чергове значне збільшення видобутку на липень.
HSBC очікує, що ОПЕК+ прискорить збільшення поставок у серпні та вересні, що, ймовірно, підвищить ризики зниження для банківського прогнозу в 65 доларів за барель нафти Brent з четвертого кварталу 2025 року, зазначили в дослідницькій записці в п’ятницю.
Дослідники Capital Economics заявили, що вони вважають, що цей “новий швидший темп підвищення видобутку (ОПЕК+) залишиться назавжди”.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко