Нафта подешевшала в п’ятницю, але показує перший тижневий ріст за три тижні
6 Червня 09:34
Котирування нафти дещо впали в п’ятницю, проте залишаються на шляху до першого тижневого зростання за останні три тижні після того, як Президент США Дональд Трамп та китайський лідер Сі Цзіньпін відновили торговельні переговори. Це підвищило надії на економічне зростання та посилення попиту в двох найбільших економіках світу, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent впали на 19 центів, або на 0,3%, до $65,15 за барель станом на 06:41 за Києвом. Американська нафта West Texas Intermediate втратила 20 центів, також 0,3%, опустившись до $63,17, після зростання приблизно на 50 центів у четвер.
У тижневому вимірі обидва еталонні сорти нафти рухаються до завершення торгів у плюсі після двох поспільних тижнів падіння. Brent підвищилася на 2,1% цього тижня, тоді як WTI торгується на 4% вище порівняно з початком тижня.
Відновлення діалогу між США та Китаєм
Офіційне китайське агентство новин Сіньхуа повідомило, що торговельні переговори між Сі Цзіньпіном та Трампом відбулися на прохання Вашингтона. Трамп заявив, що розмова призвела до “дуже позитивного висновку”, додавши, що США “перебувають у дуже хороших стосунках з Китаєм щодо торговельної угоди”.
Канада також продовжує торговельні переговори зі Сполученими Штатами, при цьому прем’єр-міністр Марк Карні підтримує прямий контакт з Трампом, згідно з заявою міністра промисловості Мелані Жолі.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Волатильність нафтового ринку
Нафтовий ринок продовжує коливатися залежно від новин про переговори щодо тарифів та даних, які показують, як торговельна невизначеність та вплив американських мит поширюються на світову економіку.
“Потенціал посилення американських санкцій проти Венесуели, що обмежить експорт сирої нафти, та можливість ізраїльського удару по іранській інфраструктурі додають ризиків для підвищення цін”,
— зазначили аналітики BMI, дочірньої компанії Fitch, у п’ятничній записці.
“Однак як слабший попит на нафту, так і збільшення видобутку від виробників ОПЕК+ та поза ОПЕК створюватимуть тиск на зниження цін у найближчі квартали”,
— додали експерти.
Стратегія Саудівської Аравії
Найбільший світовий експортер нафти Саудівська Аравія знизила свої липневі ціни на сиру нафту для Азії до мінімумів за майже два місяці. Це було менше зниження цін, ніж очікувалося, після того як ОПЕК+ погодилася збільшити видобуток на 411 000 барелів на день у липні.
Королівство активно лобіювало більше збільшення видобутку як частину ширшої стратегії повернення ринкової частки та дисциплінування надмірних виробників у рамках ОПЕК+.
Ринкові аналітики стежать за подальшим розвитком торговельних переговорів між провідними економіками світу, оскільки це може суттєво вплинути на глобальний попит на енергоносії та динаміку цін на нафту в найближчі місяці.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко