Нафта падає, європейські акції ростуть, Азія принишкла: огляд ринків

16 Травня 08:22

Нафта знизилася більш ніж на 2% за результатами торгів у четвер, оскільки потенційна ядерна угода між США та Іраном відкрила перспективу збільшення глобальних поставок сирої нафти. Водночас американські фондові індекси демонстрували різноспрямовану динаміку під час нестабільних торгів, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на Reuters.

Нафта і Близький Схід

Ф’ючерси на нафту марки Brent закрилися падінням на понад 2%, оскільки президент США Дональд Трамп під час свого турне Близьким Сходом заявив, що близький до укладення угоди з Іраном, і що Тегеран “певною мірою” погодився з умовами.

Алі Шамхані, радник верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї, заявив в інтерв’ю NBC, що держава зобов’язується ніколи не виробляти ядерну зброю і позбудеться своїх запасів високозбагаченого урану.

Іншим фактором негативних очікувань стала відмова Путіна зустрітися віч-на-віч із Зеленським у Туреччині, що завдало удару по перспективам мирного прориву.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

США

За даними, опублікованими в четвер, ціни виробників у США несподівано знизилися у квітні, а показники роздрібних продажів були неоднозначними. Світові акції зросли на 0,3%, тоді як акції ринків, що розвиваються, дещо знизилися.

На Волл-стріт промисловий індекс Доу-Джонса зріс на 271,69 пункту, або 0,65%, до 42 322,75, S&P 500 піднявся на 24,35 пункту, або 0,41%, до 5 916,93, а Nasdaq Composite знизився на 34,49 пункту, або 0,18%, до 19 112,32.

Прибутковість еталонних 10-річних казначейських облігацій США впала на 9,1 базисних пункти до 4,437% через побоювання, що бюджетний пакет Трампа додасть трильйони доларів до боргу США.

Ритейлер Walmart повідомив про солідні показники продажів за перший квартал, але став останнім, хто попередив про високі витрати через торгові тарифи Трампа, і не надав прогнозу прибутку на другий квартал через невизначеність.

Чиновники Федеральної резервної системи США вважають, що їм необхідно переглянути ключові елементи своєї поточної монетарної політики щодо робочих місць та інфляції, заявив голова ФРС Джером Пауелл у вступному слові на дводенній конференції.

Європа

Європейські акції подолали попередні втрати і завершили день зростанням, при цьому основна увага була зосереджена на корпоративних прибутках. Ціни на золото підскочили більш ніж на 1%.

Загальноконтинентальний індекс STOXX 600 зріс на 0,6%, відновившись після ранніх втрат, очолюваних енергетичним сектором. Більшість основних регіональних індексів були вищими. Квітневі показники безробіття залишилися стабільними.

Економіст BNP Paribas Пол Холлінгсворт зазначив, що падіння цін на нафту посилило дефляційний тиск, який вже відчувається в таких регіонах, як Європа, де зберігаються побоювання щодо американських тарифів.

Дані показали, що економіка Великої Британії зросла в березні на 0,2%, що швидше, ніж очікувалося. Промислове виробництво в 20 країнах єврозони також зросло значно більше, ніж прогнозувалося, хоча загальне зростання ВВП у першому кварталі розчарувало.

Прибутковість еталонних 10-річних німецьких облігацій Bunds знизилася на 1,2 базисних пункти до 2,614%.

Азія

Інвестори отримали чимало хороших новин на початку тижня – від перемир’я в торговельній війні між США та Китаєм до низки гучних інвестиційних угод з Близького Сходу під час турне Трампа країнами Перської затоки.

Однак до четверга більшість оптимізму згасла, залишивши найширший індекс акцій Азіатсько-Тихоокеанського регіону, за винятком Японії, із зниженням на 0,15%.

“У нас була велика вечірка, у всіх похмілля, і тепер ми просто відновлюємося й чекаємо на наступну велику вечірку”,

— сказав Тоні Сайкмор, аналітик ринку IG.

На валютних ринках долар намагався продовжити значні прибутки, отримані на початку тижня, з індексом долара, що знизився на 0,2% проти кошика основних валют. Євро дещо зміцнилося.

Рухи проти корейської вони були особливо нестабільними другий день поспіль після новини про те, що заступник міністра фінансів Південної Кореї Чой Джі-йонг зустрівся з Робертом Капротом, помічником міністра фінансів США з міжнародних фінансів, щоб обговорити ринок долар/вона 5 травня.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор

Читають зараз