На торги знову виставили активи банку «Фінанси та кредит» Жеваго

22 Березня 07:59

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставляє на торги 27 березня 2025 року активи АТ «Банк «Фінанси та кредит» із заставною нерухомістю у Києві та Львові. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на ФГВФО.

«27 березня 2025 року у системі Prozorro.Продажі на торги виставлено активи АТ «Банк «Фінанси та кредит», ліквідацію якого здійснює Фонд гарантування вкладів», — ідеться у повідомленні.

До складу лоту включено права вимоги за 10 кредитними договорами, укладеними із суб’єктами господарювання. Частина активів перебуває в заставі Національного банку України.

У Фонді зауважили, що компанії-позичальники не перебувають у процесі припинення і ведуть діяльність у сфері виробництва фармацевтичних препаратів та матеріалів.

У забезпечення виконання зобов’язань перед банком оформлено єдиний майновий комплекс, комерційну нерухомість, земельні ділянки, прості іменні акції та майнові права на отримання товару. Зокрема:

  • єдиний майновий комплекс площею 36,8 тис. кв м у Львові з виробництва фармацевтичної продукції, який включає нерухоме та рухоме майно, основні засоби;
  • комерційна нерухомість у центрі м. Києва: приміщення на вул. Саксаганського загальною площею близько 3 тис. кв м та на просп. Берестейському (колишній Перемоги) загальною площею 1,7 тис. кв м;
  • земельні ділянки загальною площею 23,7 га у Київській області.

Початкова ціна лоту – 2,4 млрд грн.

Звертаємо увагу, що на продаж виставлено не майно, що є заставою за кредитними договорами, а право стягнути з боржника заборгованість або заставне майно у судовому чи позасудовому порядку.

Торги відбудуться за голландською моделлю аукціону. Участь в аукціоні можуть узяти як юридичні, так і фізичні особи, крім позичальників та поручителів за кредитом, а також крім осіб, пов’язаних з державою-агресором.

Детальна інформація про лот — за посиланням. Крім цього, докладна інформація про активи є в публічному паспорті активів — за посилання

Що відомо про банк «Фінанси та кредит»

Колишній банк «Фінанси та кредит», ліквідований 2015 року, входить до групи олігарха Костянтина Жеваго.

Як повідомлялось, у листопаді 2024 року Північний апеляційний господарський суд залишив у силі рішення про арешт низки активів ексвласника збанкрутілого банку Фінанси та Кредит та акціонера групи Ferrexpo бізнесмена Костянтина Жеваго за позовом Фонду гарантування вкладів.

Нацбанк України 17 вересня 2015 року ухвалив рішення про віднесення банку Фінанси та Кредит до категорії неплатоспроможних.

На момент ухвалення цього рішення акціонером банку був Костянтин Жеваго, який опосередковано володів часткою в розмірі 97,67% акцій.

Станом на 2 грудня 2024 року загальна заборгованість банку Фінанси та Кредит за всіма наданими кредитами рефінансування становить 5,7 млрд грн.

У 2019 році Жеваго повідомили про підозру про можливу причетність до розкрадання 2,5 млрд грн у банку Фінанси та Кредит і оголосили в міжнародний розшук.

Наприкінці грудня 2022 року Жеваго затримали у Франції в Куршевелі й відправили під арешт під час розгляду запиту України про екстрадицію. Але французький суд відпустив його з-під варти під заставу в 1 млн євро.

Сам олігарх відкидає всі обвинувачення проти себе. Жеваго вважає, що справа проти нього має політичне підґрунтя, і розраховує на її закриття або скерування до суду.

Що відомо про справу Жеваго

Нагадаємо, САП повідомила Жеваго про підозру у так званій “справі Князєва” щодо отримання суддею нібито неправомірної вигоди за рішення на користь бізнесмена стосовно купівлі ним 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату.

ВАКС уже розпочав слухання “справи Князєва” по суті.

Жеваго, за даними слідства, перебває за межами України.

27 грудня 2022 року українського бізнесмена було затримано на гірськолижному курорті Куршевель у французьких Альпах. Згодом, суд у Франції остаточно відмовив в екстрадиції Жеваго в Україну.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав указ про санкції РНБО проти колишнього президента України, нардепа Петра Порошенка, олігарха Ігоря Коломойського, його бізнес-партнера Геннадія Боголюбова, проросійського політика, екснардепа, який нині в росії Віктора Медведчука, бізнесмена, розшукуваного по справі банку “Фінанси і Кредит” Костянтина Жеваго. 

Що передбачають санкції проти Жеваго

13 лютого указ про введення санкцій опублікували офіційно. Крім Порошенка, РНБО також ввела обмежувальні заходи проти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, Костянтина Жеваго й Віктора Медведчука.

Санкції проти усіх п’ятьох є безстроковими й однаковими, вони передбачають 17 обмежень:

  • позбавлення державних нагород України та інших форм відзначення;
  • тимчасове позбавлення права користуватися та розпоряджатися активами;
  • повне припинення торговельних операцій;
  • повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;
  • запобігання виведенню капіталів за межі України;
  • зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;
  • заборону участі у приватизації, оренді державного майна;
  • заборону користування радіочастотним спектром України;
  • повне припинення надання електронних комунікаційних послуг і використання електронних комунікаційних мереж;
  • заборону здійснення публічних та оборонних закупівель товарів, робіт і послуг;
  • повну заборону на заходження іноземних невійськових суден та військових кораблів до територіального моря України, її внутрішні води, порти та повітряних суден до повітряного простору України або здійснення посадки на території України;
  • заборону збільшення розміру статутного капіталу господарських товариств, підприємств, у яких підсанкційна особа володіє 10 і більше відсотками статутного капіталу або має вплив на управління юридичною особою чи її діяльність;
  • запровадження додаткових заходів у сфері екологічного, санітарного, фітосанітарного та ветеринарного контролю;
  • припинення дії торговельних угод, спільних проєктів та промислових програм у певних сферах, зокрема у сфері безпеки та оборони;
  • заборону передання технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності;
  • заборону на набуття у власність земельних ділянок;
  • інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановленим цим законом (заборона укладення договорів та вчинення правочинів; заборона вчинення правочинів щодо цінних паперів, виданих цією особою; заборона виплати дивідендів або інших платежів, пов’язаних із корпоративними правами (правом власності на частку, акції, паї) на користь особи щодо якої застосовані санкції та осіб, що діють від її імені).

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Дзвенислава Карплюк
Редактор