У рамках позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для “удосконалення вищої освіти в Україні”, Міністерство освіти і науки планує витратити частину коштів цієї позики на закупівлі обладнання для потреб низки закладів вищої освіти.
Комерсант український вирішив розібратися на що саме МОН буде витрачати десятки мільйонів гривень від МБРР.
Хроматографи на 16 млн грн
Наприкінці серпня МОН вирішило провести держзакупівлю хроматографічного обладнання. Зазначається, що це лише перша частина цієї закупівлі.
Хроматограф — це прилад, призначений для розділення сумішей і вимірювання їхнього компонентного складу методом хроматографії.
За майже 17 млн грн з ПДВ планують закупити систему високоефективної рідинної хроматографії, хроматограф рідинний з діодно-матричним детектором, хроматограф рідинний з діодно-матричним детектором та функцією ультра ВРХ та рідинний та газовий хроматограф.
Аукціон в даній закупівлі не проводився. І як вказується на сайті Zakupivli.pro, переможця буде визначено за ціною, яку учасники вказують при подачі пропозиції.Наразі триває етап кваліфікації і пропозиції постачальників ще не розглянуто.
Навчальні лабораторії за 22 млн грн
Також у вересні МОН провело прийом пропозицій щодо закупівлі навчальних лабораторій. Очікувана вартість — понад 22 млн грн.
За 11 302 728,68 грн з ПДВ планують закупити лабораторії автоматизованих систем та промислової робототехніки та за 11 094 345,35 грн з ПДВ — лабораторії програмування верстатів з числовим програмним керуванням.
Аукціон у цій закупівлі теж не проводився. Переможця будуть обирати аналогічним шляхом — за ціною, яку учасники вказують при подачі пропозиції.
Гроші на лабораторії також видані у рамках позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для “удосконалення вищої освіти в Україні”.
В документах закупівлі вказується, що комплект лабораторій треба доставити за адресою м. Харків, вул. Університетська, 16 та м. Миколаїв, просп. Центральний, 3.
В Харкові за цією адресою знаходиться Українська інженерно-педагогічна академія. У Миколаєві — Національний університет кораблебудування та Інститут автоматики та електротехніки.
Електронний сканувальний мікроскоп за 21 млн грн
В рамках позики від МБРР МОН планує закупити за 21 477 541,21 грн з ПДВ електронний сканувальний мікроскоп з енергодисперсійним спектрометром.
Аукціон в цій закупівлі також не проводився, наразі триває кваліфікація, після якої і буде обрано переможця згідно з ціновою пропозицією. Його планують доставити у Львів, на пл. Святого Юра, 2. За цією адресою знаходиться корпус НУ “Львівська політехніка”.
В комплектації мікроскопа має бути електронний сканувальний мікроскоп, стіл оператора, енергодисперсійний спектрометр, керуючий комп’ютер, програмне забезпечення для мікроскопа та спектрометра, додаткове обладнання та стандартні зразки, запасні частини та витратні матеріали.
Щодо цієї закупівлі було надіслане звернення до МОН, у якому офіційний представник виробника обладнання скаржився на умови оплати товару з відтермінуванням на 60 робочих днів та на їх думку відсутність врахування коливання валютного курсу.
Однак у МОН повідомили, що умови оплати, визначені в тендерній документації, залишаються незмінними і не підлягають перегляду в рамках оголошених торгів.
Аналітичне лабораторне та інше обладнання на 15 млн грн
Аналогічно вищезазначених держзакупівель, в Міністерстві освіти та науки планують витратити 15 775 528,15 грн грошей позики МБРР на закупівлю аналізатора сірки та ротаційних випарників, синхронного термічного аналізатора, портативного рентгенофлуоресцентного аналізатора та рентгенівського дифрактометра. Як зазначається на сайті тендеру, закупівля останнього так і не відбулася.
Щодо інших, то наразі відбувається кваліфікація пропозицій, після чого буде обрано переможця.
Аналізатор сітки, ротаційний випарник та синхронний термічний аналізатор планують направити до Дніпра, на проспект Науки, 8. За цією адресою знаходиться Український державний хіміко-технологічний університет.
Портативний рентгенофлуоресцентний аналізатор має надійти до м. Миколаїв, просп. Героїв України, 9.
Автор — Альона Капліна