Пов’язані з росією релігійні організації, які діють в Україні, після ухвалення відповідного закону матимуть дев’ять місяців на розрив відносин з країною-агресоркою.
Про це в інтерв’ю загальнонаціональному телемарафону повідомив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, передає Комерсант український .
«У тих організацій, які захочуть відскоблитися від Москви, зробити це відповідно до канонічного права, буде певний період. Ми порахували, що місяць – на набрання чинності закону, три – на те, щоб Кабінет Міністрів напрацював нормативку, після цього цілий ряд імплементацій, тобто через дев’ять місяців ті організації, на які поширюватиметься цей закон, можуть бути визнані у суді такими, що припинили свою діяльність», – сказав Стефанчук.
Він також запевнив, що допрацьований законопроєкт щодо діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних із РПЦ (№8371) буде підтриманий народними депутатами.
Як зазначив Стефанчук, розгляд цього законопроєкту у сесійній залі очікується найближчими днями.
Також він розповів, що Верховна Рада розгляне допрацьований законопроєкт, що передбачає заборону діяльності релігійних установ, пов’язаних із росією, найближчими днями.
«Розгляд законопроєкту (щодо діяльності в Україні релігійних організацій – ред.) відбудеться на найближчому засіданні Верховної Ради… російська церква в Україні буде заборонена, і це чітке положення, яке передбачається у статті 3 цього законопроєкту», – сказав Стефанчук.
Він зазначив, що законопроєкт серед іншого передбачає, що стосовно тих релігійних організацій, які існують в Україні і щодо яких є підозра про якусь афіляцію, співпрацю з російською православною церквою, буде проводитися експертиза, і саме експерти скажуть, чи є ознака афілійованості. Якщо ознаки виявлять, то буде подано рішення про припинення діяльності цих організацій. Але, звичайно, це рішення може бути оскаржене судовому порядку.
Стефанчук також запевнив, що після блокування роботи парламенту через розгляд цього законопроєкту його було суттєво допрацьовано.
«Добре, що був час, щоб довести його до певного рівня досконалості, бо дуже багато поправок насамперед юридичного характеру, які нам вдалося імплементувати, щоб зробити цей законопроєкт робочим, тому що найгірше у питанні стосовно якого є велике очікування у суспільства, це нашвидкуруч ухвалити недосконалий закон, який не буде працювати. Те, що нам вдалося напрацювати, для мене є підставою для певного оптимізму – законопроєкт буде кращої якості, ніж це було до того», – зауважив спікер.