На полігоні Brave1 представили 3 найочікуваніші технології для фронту
31 Жовтня 2024 10:28
Три новітні технології, які дуже допомогли б українським бійцям на фронті, було продемонстровано на полігоні. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, інформує «Комерсант Український».
“Фронт динамічний, у військових постійно зʼявляються нові технологічні потреби. Деякі з них – критичні, їх треба закривати якнайшвидше, щоб не дати ворогу просунутися вперед. Зараз для бійців особливо актуальні 3 технології, які вже відтестували Brave1 на серії полігонів”, – зазначив Михайло Федоров.
Які технології можуть допомогти фронту
Рій дронів. Дає змогу одному пілоту керувати цілою групою БпЛА. Дрони в рою можуть автономно виконувати місії завдяки роботі в групі. Розробники показали, як працюють БпЛА в межах одного рою дронів, а також продемонстрували роботу цього рішення в операціях з роботами. Технологію рою дронів для виконання групових місій на полігоні представили сім українських виробників.
Керовані боєприпаси. Вони уражають ціль з підвищеною точністю. Такі боєприпаси автоматично наводяться на ціль, коригуючи власний політ. Використання цих боєприпасів суттєво підвищує ефективність бойових вильотів дронів-бомберів. Керовані боєприпаси різної маси були представлені на полігоні десятьма виробниками. Були проведені тестові скиди керованих боєприпасів з висоти понад 1 км з вимірюванням відхилень від цілі.
Робособака. Цю технологію, яку вже активно використовують у військових операціях у США та інших державах, теж було протестовано. Робособака виконує логістичні та розвідувальні функції за різних погодних умов та ландшафту. Тільки на одній зарядці може долати майже 10 кілометрів. Технологія показує гарний результат, тому Brave1 уже комунікує з американською компанією, щоб Сили безпеки і оборони почали використовувати робособаку в Україні.

Як повідомили у Мінстратегпромі, на заході були присутні представники профільних науково-дослідних інститутів, які обговорили з виробниками технічні вимоги до продукції, щоб розробники могли краще підготувати свої продукти для тестувань, сертифікації та інших необхідних процедур. Свої рекомендації щодо вдосконалення виробів мали можливість озвучити і військові.
Роботизовані комплекси вже використовуються у військах
Невеликі роботизовані логістичні платформи, приміром, здійснюють перевезення на відстань 5 км. Це дозволяє забезпечувати особовий склад їжею, боєприпасами, а також евакуювати поранених. Керування ними проходить у дистанційному режимі, що не дозволяє ворогу завдавати втрат українським захисникам.

Як повідомляється, Центральний науково-дослідний інститут ЗСУ провів моделювання, згідно з яким застосування роботизованих комплексів у підрозділах забезпечує зменшення втрат особового складу до 30%. І це вже підтверджено на лінії бойового зіткнення.