На Одещині чиновник міграційної служби «забув» задекларувати 83 млн грн

29 Травня 13:13

Працівники ДБР повідомили про підозру начальнику одного з управлінь Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області. Посадовець отримуючи заробітну плату 28 тис грн в місяць зміг “нажити” майна майже на сотню мільйонів гривень, повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на ДБР.

За даними ДБР, що посадовець отримував зарплату в розмірі 28 тис. грн на місяць. Водночас він вніс недостовірні відомості до своєї декларації на суму понад 83 млн грн. Йдеться про незадекларовану нерухомість, елітний транспортний засіб та активи, оформлені на близьких осіб, але фактично контрольовані самим чиновником.

Зокрема службовець не задекларував житловий будинок у центрі Одеси загальною площею 200,5 кв. м із земельною ділянкою орієнтовною вартістю понад 7 млн грн, зареєстрований на матір неповнолітніх дітей декларанта, та автомобіль Mercedes-Benz G 400 D 2023 року вартістю 5,6 млн грн, зареєстрований на матір посадовця.

Крім того, він не задекларував інші активи, оформлені на матір, але щодо яких у нього наявне вирішальне право розпорядження, зокрема офісну будівлю площею 195,8 кв. м, базу відпочинку площею 94,9 кв. м та приміщення магазинів і земельні ділянки в Білгород-Дністровському та Затоці.

Також слідство перевіряє правомірність декларування 37 одиниць криптовалюти Bitcoin вартістю понад 57,7 млн грн, які нібито належать дружині посадовця, а також готівкових коштів у сумі 100 тис. євро та 200 тис. доларів.

Загальна вартість незадекларованого майна становить понад 83 млн грн, що в понад 500 разів перевищує встановлений поріг кримінальної відповідальності.

Дії посадовця кваліфіковані за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

ДБР передало до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури відповідні матеріали для визнання активів набутих вказаним чиновником необґрунтованими. За матеріалами ДБР суд конфіскував елітний автомобіль, яким користувався посадовець.

У межах окремого провадження також перевіряється походження активів, ознаки необґрунтованості яких встановлені під час повної перевірки декларації.

Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз