На Берлінському кінофестивалі отримали нагороди перші українські фільми

19 Лютого 11:49

Дві українські стрічки були відзначені на Berlinale Co-Production Market у рамках Берлінського кінофестивалю як «багатообіцяючі повнометражні фільми». Про це з посиланням на інфомацію від організаторів фестивалю повідомило видання Детектор медіа, інформує Комерсант український.

Український проєкт «30 днів літа» продюсерки Олександри Костіної (Bosonfilm) отримав перший в історії приз глядацьких симпатій Gen Z в розмірі 5 тисяч євро. Спонсоровану Франко-німецьким молодіжним бюро, премію було присуджено проєкту повнометражного фільму, який особливо приваблює молодих кіноглядачів віком від 20 до 28 років.

Спеціальну нагороду Eurimages за розвиток спільного виробництва в розмірі 20 тисяч євро для підтримки «особливо багатообіцяючого українського проєкту» отримала українська компанія «Табор» в особі продюсерки Дар’ї Захарової за проєкт режисера Максима Наконечного «Земля плоска – я облетів і побачив».

Загалом на Berlinale Co-Production Market, який проходить з 15 по 19 лютого було вручено п’ять грошових призів і одну матеріальну винагороду.

Головні нагороди фестивалю ще очікують своїх володарів

Український фільм вперше за 25 років потрапив до головної конкурсної програми фестивалю і змагатиметься за головний приз фестивалю – «Золотого ведмедя». Це «Стрічка часу» режисерки Катерини Горностай – документальне кіно про вчителів та учнів, які під час воєнних дій продовжують навчати та навчатися, зокрема на деокупованих і прифронтових територіях. Режисерка показує, як існування в постійній загрозі впливає на повсякденне життя школярів і вчителів. Комерсант український розповідав і про цей фільм, і про сам фестиваль та його програму. Загалом в рамках різних програм фестивалю демонструється понад 200 фільмів. Серед них є кілька українських.

Два фільми представлені в програмі Forum. Це стрічка “Коли над морем спалахує блискавка” Єви Найманн, який розповідає про повсякденну стійкість одеситів через особисті історії городян, від моряків до художників. Документальний фільм Віталія Манського “Час підльоту” – про рідний для режисера Львів, який бореться за мирне життя, що переривається прильотом ворожих ракет. У програмі Forum Expanded представлений документальний фільм “Спеціальна операція”, заснований на кадрах відеоспостереження Чорнобильської АЕС, яка була захоплена і стала військовою базою для російських військ у лютому 2022 року. Його зняв київський режисер Олексій Радинський.

Василевич Сергій
Редактор