МЗС України відкрило для громадськості свої дипломатичні архіви

23 Грудня 09:56

Універсали Української Центральної Ради, Гетьманські грамоти, Постанови Директорії, міжнародні багатосторонні і двосторонні договори та угоди і ще багато інших документів представлено на спеціальному онлайн-порталі “Дипломатичний е-Архів”, відкритому напередодні. Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України, інформує Комерсант український.

Доступ до унікального дипломатичного архіву відкрили з ініціативи міністра закордонних справ України Андрія Сибіги в День працівників дипломатичної служби України.

Як наголосили в МЗС, на порталі зібрані унікальні дипломатичні документи, які розповідають відвідувачам про історію української дипломатичної служби, діяльність українських дипломатичних представництв та консульських установ, іноземних представництв, акредитованих в Українській Народній Республіці, Українській Державі, УРСР і незалежній Україні.

Глава МЗС України Андрій Сибіга вважає, що цифровий ресурс “Дипломатичний е-Архів” важливий для відновлення історичної правди про українську державотворчу традицію та історію української дипломатії.

Відсьогодні усі охочі можуть побачити унікальний дипломатичний архів за посиланням.

На онлайн-порталі можна ознайомитись з Першим Універсалом Української Центральної Ради, Ухвалою Української національної Ради з дня 3 січня 1919 року про злуку Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою, опублікованою у “Віснику державних законів і розпорядків Західної Області Української Народної Республіки” або, приміром, переглянути фото “Гетьман всієї України Павло Скоропадський зі своїм оточенням”.

Як зазначили в МЗС, дипломатичний е-Архів відіграє важливу роль у протидії дезінформації та історичним маніпуляціям. Ініціатива підкреслює пріоритетність для України підтримки прозорості та доброчесності.

Також Міністерство закордонних справ підготувало документальну фотовиставку “Дипломатія. Інституційна пам’ять”. Унікальні світлини представлені на спеціальних стендах на Михайлівській площі та всередині міністерства.

Виставку організували МЗС спільно із Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин та Державною архівною службою.

Збірка демонструє історію української дипломатії від Української революції 1917-1921 років донині. 20 тематичних блоків виставки розкривають ключові етапи розвитку української дипломатичної та консульської служби. Усі охочі можуть ознайомитися з виставкою про історію української дипломатії з 22 грудня по 20 січня на Михайлівській площі.

Проєкти реалізовані за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії.

Василевич Сергій
Редактор