МЗС України розкрило дані про зарплату Залужного, Маркарової та інших послів
22 Листопада 20:30Від 54 тисяч гривень на місяць та додаткові витрати. Міністерство закордонних справ України на запит Комерсант український оприлюднило дані про заробітні плати Надзвичайних і Повноважних Послів у провідних країнах світу за жовтень 2024 року. Інформація включає розрахунки посадових окладів, надбавок та відрахувань.
Заробітна плата Надзвичайного та Повноважного Посла України у 2024 році визначена на рівні 54 380 грн відповідно до класифікації посад державної служби та постанови Кабінету Міністрів України №1409.
Місячна зарплата Надзвичайних і Повноважних Послів включає кілька складових: посадовий оклад, надбавки за ранг, вислугу років, секретність, а також податки.
Наприклад, посол у Великій Британії Валерій Залужний у жовтні отримав 66 468 грн “на руки”, тоді як його колеги у Німеччині (Олексій Макеєв) та Китаї (Павло Рябікін) – 66 476 грн та 57 919 грн відповідно. Посол у Франції Вадим Омельченко отримав 57 801 грн, а в США Оксана Маркарова – 60 428 грн.
Втім, є ще додаткові витрати на житло, медичне страхування, освіту дітей тощо, які також фінансуються з державного бюджету:
- Житло: За даними паспорта бюджетної програми, оренда житла для керівників дипломатичних установ у середньому обходиться бюджету у 2,15 млн грн на рік (понад 179 тис. грн на місяць).
- Медичне страхування: Середньорічні витрати на одного працівника дипломатичної установи та членів його сім’ї становлять 73,3 тис. грн.
- Освіта дітей: Якщо діти дипломатів навчаються у місцевих школах чи дитячих садках за кордоном, витрати на їхню освіту сягають 154,7 тис. грн на рік.
Ще один аспект – географічні відмінності. У різних країнах витрати на життя значно відрізняються. Наприклад, оренда житла у Лондоні чи Нью-Йорку коштує значно дорожче, ніж у Пекіні, однак усі посли отримують однакові посадові оклади.
Окремо фінансується здобуття освіти дітьми працівників у довготермінових відрядженнях:
- 86,2 тис. грн – на дошкільну освіту;
- 154,7 тис. грн – на загальну середню освіту.
Надбавки та премії
Надбавки за ранг державної служби, вислугу років та інші передбачені доплати регулюються чинним законодавством. Зокрема, надбавка за вислугу років становить 2% за кожен рік стажу, але не більше 30% посадового окладу.
МЗС наголосило, що всі дані про фінансування, включно з паспортами бюджетних програм і звітами про їх виконання, доступні на офіційному вебсайті відомства.
Ця інформація є частиною зусиль щодо забезпечення прозорості в управлінні державними коштами та відповідає міжнародним стандартам відкритості.
Автор — Анастасія Федор