Мирні переговори з росією: в ОП озвучили вимоги України

27 Листопада 2024 17:02

Україна може почати переговори з росією, не вимагаючи відведення її військ до кордонів держави 1991 року. Про це заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак в інтерв’ю Dagens industri, передає «Комерсант Український».

Єрмак висловив думку, що реалізація перших трьох пунктів “Плану перемоги Зеленського” (а це – запрошення України доєднатися до НАТО, збільшення військової підтримки без обмежень на використання зброї та пакет неядерних засобів стримування противника) поставила б Україну у вигідну переговорну позицію на переговорах з росією.

“Виконання перших трьох пунктів поставило б Україну у вигідну переговорну позицію на переговорах з росією. Надання запрошення Україні не створить жодних зобов’язань для союзників НАТО за статтею 5. Однак це заохотило б росію звернутися до дипломатії та підірвало б наміри путіна продовжувати війну”, – сказав голова ОП.

Він додав, що, з іншого боку, різні запропоновані мирні ініціативи, які передбачають припинення вогню без залізних гарантій безпеки для України, “запрошують” росію розпочати нове повномасштабне вторгнення в найближчому майбутньому.

“Плідні переговори можливі лише тоді, коли всі воюючі сторони мають бажання припинити бойові дії. Крім того, ситуація має бути повернута принаймні до стану 23 лютого 2022 року. Це було б відправною точкою для подальшого врегулювання, оскільки значна частина території України була окупована до цієї дати”, – заявив Андрій Єрмак, говорячи про умови, за яких дві сторони можуть розпочати переговори.

Голова ОП пояснив, що забезпечення перемоги України у війні є центральним елементом будь-якої надійної стратегії протидії російській загрозі. Москва може бути залучена до справжніх переговорів лише тоді, коли Кремль побачить, що його нинішня стратегія зазнає поразки.

“Дипломатія не має перспектив, якщо вона не підкріплена силою. Не повинно бути ілюзій, що умиротворення агресора призведе до тривалого миру. Концепція “миру через силу” довела свою ефективність протягом всієї світової історії. Настав час скористатися нею ще раз”, – резюмував Єрмак.

Мандровська Олександра
Редактор

Читають зараз