Мирні переговори з росією після інавгурації Трампа: чи матиме право Україна на свої червоні лінії
11 Листопада 16:14Обраний президент США Дональд Трамп має намір ініціювати переговори між росією та Україною вже в перший день на посаді. Про це повідомляє агентство Associated Press, посилаючись на плани Трампа після його інавгурації 20 січня.
Під час передвиборчої кампанії Трамп неодноразово стверджував, що здатний завершити війну між росією та Україною за один день. Після оголошення його перемоги на виборах прессекретарка Трампа Керолайн Лівітт заявила, що він готовий розпочати мирні переговори щодо завершення війни в Україні.
“Перший день включає посадку України та росії за стіл переговорів, щоб покласти край цій війні”,
– йдеться в повідомленні.
Серед інших пріоритетів Трампа на перші дні його президентства — запуск масштабної депортації нелегальних мігрантів, скасування політики адміністрації Байдена в галузі освіти, реорганізація федерального уряду, що передбачає звільнення тисячі чиновників, яких Трамп вважає неприязно налаштованими до нього, а також помилування учасників штурму Капітолія 6 січня 2021 року.
Комерсант український детально розбирався, за яких умов можуть відбутися переговори, на що згодиться Україна та яким чином перемовини можуть вплинути на військову допомогу Україні з боку США.
Інформація західних ЗМІ не відповідає дійсності
Політолог Володимир Фесенко в ексклюзивному коментарі висловив свої думки щодо можливих мирних переговорів щодо війни в Україні після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США.
За його словами, заяви про те, що переговори про завершення війни в Україні розпочнуться до того, як Трамп стане президентом, лунали ще до оголошення результатів президентських виборів у США. Тому інформація у Associated Press може суперечити попереднім заявам.
«Зокрема, говорилося, що Трамп прагне досягти мирної угоди до своєї інавгурації. Однак наразі ця інформація суперечить попереднім заявам і виглядає дуже непевно”,
— пояснює політолог.
За словами Фесенка, наразі немає жодного офіційного плану або узгодженої стратегії щодо завершення війни в Україні. А інформація, яка надходить, часто суперечлива, і її неможливо назвати чітким планом Трампа. Це більше схоже на хаос і процес формування різних ідей і пропозицій.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Мирні перемовини – бути чи не бути?
Однак водночас політичний експерт наголошує і на важливості переговорів для України. За його словами, Україна буде змушена погодитися на них, тому що іншого виходу просто немає.
«Якщо ми відмовимося від переговорів, є велика ймовірність, що нам припинять військову допомогу — це найгірший сценарій для країни”,
— зауважив Фесенко.
Політолог каже, що Україна не відмовиться від переговорів, але в цих перемовинах будуть чіткі «червоні лінії». Наприклад, ми не будемо визнавати російський статус окупованих територій.
«Ми можемо погодитися на припинення бойових дій по лінії фронту, але це не означає, що ми визнаємо території, окуповані росією, частиною росії”,
— наголосив Фесенко.
Поступок з боку України на перемовинах не буде
Володимир Фесенко також підкреслив, що Україна не погодиться на односторонні поступки, зокрема щодо скорочення Збройних сил України.
“Це одна з головних цілей Путіна в війні, і для нас питання потужної армії — це питання безпеки на повоєнний період”,
— зазначив він.
Крім того, Фесенко виокремив ще одну “червону лінію” для України — відмову від вимог росії щодо денацифікації, реабілітації проросійських сил та скасування низки законодавчих актів. Загалом Фесенко каже, що Україна має чітку позицію, яка включає визначення власних «червоних ліній», і готова брати участь у мирних переговорах, але лише на своїх умовах.
Отже, Україна повинна бути готова до переговорів, але будь-які поступки на користь росії, зокрема щодо скорочення армії або визнання окупованих територій, неприпустимі. А позиція України на мирних перемовинах буде чіткою: жодних односторонніх поступок, збереження територіальної цілісності та потужної армії — це принципові умови для будь-яких домовленостей.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Авторка: Даріна Глущенко