Офіційний представник Міністерства оборони США генерал-майор Патрік Райдер вкотре підкреслив незмінність позиції США щодо конфлікту та використання американської зброї Україною. Прпо це він заявив під час брифінгу в Пентагоні, передає Комерсант український з посиланням на Голос Америки.
“Ми не воюємо з росією. Ми не прагнемо конфлікту з росією. Ми просто підтримуємо демократичну країну… і надаємо можливість захистити себе”,
– заявив Райдер.
Він наголосив, що політика Пентагону щодо використання Збройними силами України американської зброї для ударів по російській території залишається незмінною:
“Українці можуть використовувати допомогу, яку надають США в галузі безпеки, для захисту від транскордонних атак, тобто для вогню у відповідь. Але що стосується дальніх, глибоких ударів по росії, то наша політика не змінилася”.
Ця заява прозвучала на тлі нещодавньої масштабної ракетної атаки росії на Україну. Під час цього нападу було використано понад 100 ракет і близько сотні безпілотників, а удари були спрямовані на критичну цивільну інфраструктуру.
У відповідь на ці дії президент України Володимир Зеленський знову закликав західних партнерів зняти обмеження на використання далекобійної зброї для ударів по території росії. Видання Politico повідомило, що Умєров і Єрмак повезуть у США список глибинних цілей у росії та проситимуть дозволу на удари по них.
Західна зброя і дозволи на її використання
Як відомо, США(а за ними й Німеччина) дозволяють використовувати надану ними зброю лише для ударів по прикордонних територіях росії. Цей дозвіл Президент США Джо Байден надав лише наприкінці травня, а до цього удари по російській території зброєю США взагалі буди заборонені.
Втім, ближче до кінця червня з американської сторони чулися неофіційні заяви, що обмеження “не стосуються географії чи певного радіусу”. Це означає, що Україна начебто може завдавати ударів по тих об’єктах і територіях, звідки безпосередньо спрямовуються атаки на Україну, навіть якщо вони знаходяться глибше прикордонних районів.
Як стверджують експерти, прикордонні удари не змінять ситуації на фронті, тому Зеленський просить партнерів про дозвіл бити їхньою зброєю по території росії. Деякі західні країни вже дали такий дозвіл.
Класична воєнна стратегія передбачає намагання якомога швидше перевести бойові дії на територію противника.