МВФ прогнозує у 2025 році стабільне глобальне зростання та подальше зниження інфляції
11 Січня 14:28Більшості країн світу потрібно скоротити витрати та ухвалити реформи для тривалого стимулювання зростання. Про це заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, інформує Комерсант український.
Агенція Reuters, яка наводить її висловлювання, нагадує, що МВФ опублікує оновлення свого глобального прогнозу 17 січня, тобто за кілька днів до вступу Дональда Трампа на посаду, і коментарі Крісталіни Георгієвої є першими цього року свідченнями зміни глобальних перспектив в оцінках МВФ.
За словами Крісталіни Георгієвої, Міжнародний валютний фонд прогнозує стабільне глобальне зростання та подальше зниження інфляції, що і буде відображено в оновленому прогнозі світової економіки.
Директор-розпорядник МВФ також заявила, що економіка США почувається «трохи краще», ніж очікувалося, хоча існувала висока невизначеність навколо торговельної політики адміністрації новообраного президента Дональда Трампа, що створювало зустрічний вітер для світової економіки та стимулювало довгострокові процентні ставки.
Оскільки інфляція наближається до цілі, визначеної Федеральною резервною системою США, а останні дані свідчать про стабільність на ринку праці, ФРС, на думку Крісталіни Георгієвої, може дозволити собі дочекатися додаткових даних, перш ніж здійснювати подальше зниження процентної ставки.
Reuters нагадує, що у жовтні МВФ підвищив свої прогнози економічного зростання на 2024 рік для США, Бразилії та Великобританії, але знизив їх для Китаю, Японії та єврозони, посилаючись на ризики потенційних нових торговельних війн, збройних конфліктів і жорсткої монетарної політики.
Тоді МВФ залишив свій прогноз глобального зростання на 2024 рік без змін на рівні 3,2%, прогнозованих у липні, і знизив свій глобальний прогноз зростання на 3,2% у 2025 році на одну десяту відсоткового пункту,
«Не дивно, що, враховуючи розмір і роль економіки США, у всьому світі існує великий інтерес до політичних напрямків нової адміністрації, зокрема щодо тарифів, податків, дерегуляції та ефективності уряду», – сказала Георгієва.
Також, за її словами, сильний долар США потенційно може призвести до підвищення вартості фінансування для країн з ринковою економікою, що розвиваються, і особливо для країн з низьким рівнем доходу.