Міністерство охорони здоров’я України створить Раду з відновлення “Охматдиту”, повідомляє Комерсант український з посиланням на пресслужбу МОЗ.
Сьогодні в МОЗ поінформували про затвердження відповідного положення. Нова Рада з відновлення Охматдиту забезпечуватиме громадський контроль за всіма процесами відновлення лікарні, зокрема, контролюватиме прозорість і доброчесність при виборі підрядника для виконання поточного ремонту та внутрішнього опорядження будівлі сучасного лікувально-діагностичного комплексу.
Рада складатиметься з 15 осіб і формуватиметься у два етапи.
На першому етапі до Ради увійдуть:
- представники благодійників, які зробили найбільші пожертви, та організатори збору коштів (6 осіб);
- представник Міністерства охорони здоров’я (1 особа);
- представник Охматдиту (1 особа).
Другий етап включатиме відбір 7 представників громадських об’єднань та благодійних організацій, що працюють у сферах запобігання корупції, захисту прав пацієнтів та розвитку охорони здоров’я. Представники громадських організацій будуть відібрані персональним складом Ради за результатами розгляду заявок та рейтингового голосування.
Оголошення про прийом заявок буде оприлюднено на сайті МОЗ. Там також можна буде ознайомитися з критеріями відбору кандидатів та порядком подачі заявок. Першочергово до складу Ради буде запропоновано увійти представникам благодійників, зважаючи на розмір їхнього внеску на відбудову та відновлення Охматдиту і участь в організації збору благодійних коштів.
Ракетна атака росії по лікарні “Охматдит” 8 липня
8 липня 2024 року, в ході чергового масованого ракетного удару під час Російсько-Української війни лікарня зазнала значних руйнувань від удару російською крилатою ракетою Х-101. Внаслідок удару було пошкоджено корпуси лікарні, зруйновані деякі будівлі медзакладу, вибиті вікна та шибки, є постраждалі.
Росіяни знищили корпус відділення токсикології, де перебували важкохворі діти на діалізі, пошкоджень зазнали п’ять онковідділень, десять хірургічних, два соматичних відділення, відділення інтенсивної терапії, дві реанімації, операційні блоки, відділення променевої та радіотерапії, ще три корпуси. Також знищені дві електричні підстанції, від яких живилась вся інфраструктура лікарні.
Станом на середину дня було відомо про двох загиблих дорослих (одна з них — лікарка) та сімох постраждалих дітей. 10 липня помер хлопчик, який на момент удару по “Охматдиту” 8 липня перебував у критичному стані у відділенні реанімації.
9 липня 2024 року, директор “Охматдиту” Володимир Жовнір виступив у Раді Безпеки ООН. У своїй промові він заявив, що під час удару в лікарні перебувало близько 1200 людей і проводилося 3 складні операції. У результаті атаки загинули 2 людини, поранено близько 300, серед яких 8 — це діти. Також він зазначив, що у результаті атаки пошкоджено 24 відділення, що обмежить можливість надання якісних медичних послуг тим, хто цього потребує.
Відразу ж після удару по лікарні українці почали збирати кошти на відновлення “Охматдиту” і, за повідомленням Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, зібрали понад 1 млрд грн. Однак після цього благодійний фонд закладу опинився в центрі скандалу, обравши підрядника для ремонту пошкодженого корпусу. Фонд обрав ТОВ «Буд-технолоджі» переможцем тендеру, незважаючи на те, що ця пропозиція була однією з найдорожчих серед 14 учасників конкурсу. МОЗ прийняло рішення скасувати попередній тендер і провести новий через систему Prozorro.