МОЗ б’є на сполох: в Україні низький рівень вакцинації перед епідемічним сезоном COVID-19

8 Листопада 04:04

В Україні рівень вакцинації проти COVID-19 залишається низьким, невакцинованими проти коронавірусу є близько 8 млн українців. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Кузін розповів, що попри те, що зараз спрощена і схема вакцинації, і забезпечена доступність, і зберігається пріоритетність, кількість провакцинованих українців все ж таки залишається на дуже низькому показнику.

“Якщо раніше ми казали про те, що в середньому в місяць ми мали і по 100, і по 150 тисяч вакцинованих українців, то станом на зараз у нас щомісячна кількість вакцинованих українців дуже рідко коли перевищує 5 тисяч, це якщо взяти кращі місяці після введення воєнного стану”, – зазначив він.

За його словами, щонайменше 8 мільйонів українців зараз не мають вакцинації проти ковіду. 

“І це означає, що 8 мільйонів українців будуть наражатися на ризик під час не цієї, але наступної хвилі ковіду», – зазначив заступник міністра охорони здоровʼя.

Кузін пояснив, що згідно з оновленими рекомендаціями, ревакцинацію проти COVID-19 для здорових людей, які не перебувають у групах ризику, не проводять, а для людей, які мають супутні захворювання, її рекомендовано на щорічній основі.

“Показники смертності від COVID-19 досить високі. Протягом поточного епідсезону ми вже реєструємо чимало смертельних випадків від COVID-19, водночас грипу ми поки що таких випадків не маємо”, – розповів він.

 Раніше Комерсант український поспілкувався з імунологами та інфекціоністами аби розібратися чому COVID-19 знову набирає обертів, чи очікувати Україні та світу нової хвилі пандемії коронавірусу та чи відрізняється новий підвид COVID-штаму “Омікрон” FLiRT від всіх інших.

Кому треба ревакцинуватися від COVID-19

Міністерство охорони здоров’я оновило рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19. Як повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Ігор Кузін, відтепер представники груп ризику мають проходити щорічну ревакцинацію однією дозою.

“Основна логіка змін полягає в значному спрощенні вакцинації. Здорова людина без супутніх захворювань може отримати тільки одну вакцинацію, ревакцинацію не потрібно буде проводити”, – повідомив він.

Для первинного курсу вакцинації потрібна одна доза, як і для ревакцинації. Ревакцинацію ж рекомендовано робити через 6-12 місяців не усім, а людям із груп ризику:

Хто належить до груп ризику:

  • вагітні;
  • люди, старше за 60 років;
  • дорослі та діти, які мають ослаблений імунітет чи супутні або важкі хронічні захворювання;
  • дорослі та діти, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної інфекції;
  • представники професійної групи ризику (лікарі, вчителі, військові).

“Потребу у ревакцинації визначає лікар, враховуючи затверджені МОЗ рекомендації”, – повідомили у відомстві.

Люди, які в попередні роки пройшли базовий курс щеплення та зробили четверте або п’яте за рахунком бустерне щеплення минулого року, можуть і надалі безоплатно ревакцинуватися.

Дзвенислава Карплюк
Редактор