Москва знову погрожує Німеччині через створення “штабу НАТО”

23 Жовтня 2024 01:38

Росія оголосила протест Німеччині у зв’язку з рішенням Берліна створити регіональний штаб морського командування НАТО у місті Росток у східній Німеччин. Про це повідомляє видання Bild, інформує «Комерсант Український»

У понеділок, 21 жовтня, відбулося відкриття нового тактичного військово-морського штабу в місті Росток. У штабі, зокрема, будуть виконуватися завдання НАТО. Через це 22 жовтня Міністерство зовнішніх справ росії викликало посла Німеччини в Москві Александера Графа Ламбсдорффа і висловило йому протест.

Bild зазначає, що насправді нову базу не можна вважати штаб-квартирою НАТО, а, найімовірніше, вона є штабом військово-морських сил Німеччини з міжнародною участю. Росток не буде постійним місцем дислокації військ НАТО.

Однак МЗС рф звинувачує Німеччину в «грубому порушенням духу та літери Договору про остаточне врегулювання щодо Німеччини від 12 вересня 1990 року [„Договір 2+4“, підписаний між розділеними НДР та ФРН, а також США, Великою Британією, Францією та Радянським Союзом], відповідно до положень пункту 3 статті 5 якого вона зобов’язана не допускати розміщення та розгортання іноземних військ на території колишньої НДР.

Росіяни також заявили, що розширення військової інфраструктури НАТО на цій території потягне за собою негативні наслідки і що вони вимагають від Берліна пояснень.

У зв’язку з побоюваннями, що росія може розширити свою агресію після вторгнення в Україну, НАТО відкрила командний центр у німецькому місті Росток під керівництвом військово-морських сил Німеччини.

Штаб здійснюватиме моніторинг ситуації в регіоні та організовувати військово-морську діяльність союзників по НАТО.

Керівником нового штабу на найближчі 4 роки призначений німецький адмірал Стефан Гайш. Потім свою чергу візьмуть Польща та Швеція.

За словами Пісторіуса, російські військово-повітряні сили “свідомо провокують і порушують” повітряний простір Німеччини та її партнерів. Російські дослідницькі кораблі часто підходили “підозріло близько” до вузлів інфраструктури, трубопроводів і вітрових електростанцій.

Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз