«Москва має горіти»: експерти пояснили, чому зустріч Байдена та Зеленського важлива
13 Вересня 11:39Сталася помилка у перекладі. МЗС довелося спростувати заяву про зустріч Зеленського з Байденом. Так, у відомстві пояснили, що під час прес-конференції у Києві, де виступав Держсекретар США Ентоні Блінкен, сталася помилка у перекладі. Насправді Блінкен підтвердив майбутню зустріч президента Джо Байдена з британським премʼєром Кіром Стармером, а не із українським президентом. У прес-службі додали: зустріч президента Володимир Зеленського та його американського колеги Джо Байдена найближчим часом не планується. Чи означає це, що рішення ухвалили остаточно та що б означала така зустріч на завершенні каденції Президента США?
Від зустрічі обох лідерів, Зеленського та Байдена, якщо така відбудеться, будуть дуже багато очікувати. І залежатимете вона від того, чи буде що Байдену запропонувати Україні, зазначає в ексклюзивному інтерв’ю Комерсанту українському політтехнолог Борис Тизенгаузен.
«Зустрічі заради зустрічі найімовірніше не буде. Бо всі сподіваються, що після неї буде знято заборону на удари по території росії, саме американськими балістичними ракетами ATACMS. Якщо цього не станеться, то в руках опонентів буде додатковий козир. Мовляв, дивіться, Байден навіть не наважується на це»
Борис Тизенгаузен
Водночас Байдену зараз не можна ескалювати ситуацію, каже Тизенгаузен. Мовляв, це рівноцінно ризику позицією Камали Гарріс.
«Байдена можуть звинуватити в ескалації республіканці. Звісно, з точки зору України, Байден міг би багато зробити до кінця каденції. Втім, Білий дім зараз не на всі українські питання має відповіді, а вся комунікація буде на рівні держсекретаря США та міноборони»
Борис Тизенгаузен
Ба більше, в США чим ближче 5 листопада, тим більший фокус на вибори, каже Тизенгаузен. Ключові події в США цього тижня — це дебати між Трампом і Гарріс.
Україна має дотиснути Байдена
Аналітик Олександр Демченко впевнений: під кінець каденції Україна має дотиснути американського президента. Тож треба зробити все, щоб така зустріч відбулася.
«Треба розігріти цього дідуся, треба зробити все, щоб він під кінець збільшив кількість F-16 і дав дозволи на удари вглиб території рф, особливо по стратегічних об’єктах, військових аеропортах. Байдену вже «немає чого втрачати, крім своїх ланцюгів» під кінець своєї каденції, тому Київ сподівається отримати дозвіл наносити удари, і, в підсумку, буде горіти Москва і все інше»
Олександр Демченко
Аналітик впевнений: путіну плювати на жителів Курської, Оренбурзької областей та навіть москвичів. Втім, коли населення “закошмарять”, коли там зрозуміють, що йде війна, ситуація вже не буде безпечною для путіна. Населення почне задумуватися, “а нащо нам тут путін?”
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Західна зброя і дозволи на її використання
Як відомо, США (а за ними й Німеччина) дозволяють використовувати надану ними зброю лише для ударів по прикордонних територіях росії. Цей дозвіл Президент США Джо Байден надав лише наприкінці травня, а до цього удари по російській території зброєю США взагалі були заборонені.
Втім, ближче до кінця червня від американської сторони чулися неофіційні заяви, що обмеження “не стосуються географії чи певного радіусу”. Це трактувалося так, що Україна начебто може завдавати ударів по тих об’єктах і територіях, звідки безпосередньо спрямовуються атаки на Україну, навіть якщо вони знаходяться глибше прикордонних районів. Але нещодавно виявилося, що це ще й може означати, що Україні не можна вражати деякі об’єкти навіть на окупованих територіях.
Як стверджують експерти, прикордонні удари не змінять ситуації на фронті, тому Зеленський просить партнерів про дозвіл бити їхньою зброєю по території росії. Деякі західні країни вже дали такий дозвіл.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Авторка: Анастасія Федор