Мораторій на удари по енергетиці: Кремль опублікував список об’єктів
25 Березня 22:48
Країна-агресорка росія опублікувала перелік російських та українських об’єктів, які, за домовленостями у Саудівській Аравії, не можна обстрілювати впродовж 30-денного перемир’я. Про це пишуть російські пропагандистські ЗМІ, інформує Комерсант український
У заяві Кремля йдеться про «тимчасовий мораторій на удари по енергосистемі», якого мають дотримуватись Україна та рф, і перелік обʼєктів, погоджений між Москвою та Вашингтоном.
До списку нібито входять:
- нафтопереробні підприємства
- нафто-, газопроводи та сховища, включно з насосними станціями
- інфраструктура, що виробляє та передає електрику, зокрема електростанції, підстанції, трансформатори та розподільники
- атомні електростанції
- дамби гідроелектростанцій.

Російські загарбники цинічно мовчать про те, що вони завдають удари і по цивільній інфраструктурі, в тому числі по житлових будинках з цивільними, школах, лікарнях тощо. У переліку цих об’єктів немає.
Документ нібито узгоджений між США та рф.
У заяві Кремля йдеться, що “тимчасовий мораторій” діє з 18 березня (попри заяви з українського боку, що насправді він першого ж дня був порушений росією) і розрахований на 30 днів.
“У разі порушення мораторію однією зі сторін інша сторона має право вважати себе вільною від зобов’язань щодо його дотримання”, – додали у путіна.
Зазначимо, що 25 березня в Саудівській Аравії відбувся новий раунд переговорів між США та Україною. Делегації вже завершили другу зустріч в Ер-Ріярді.
росія оприлюднила підсумкову заяву після зустрічі з американськими чиновниками в Саудівській Аравії. У ній, зокрема, зазначено умови для перемир’я з Україною на морі, це зняття санкцій з російського експорту сільськогосподарської продукції.
Деталі переговорів України та США
Напередодні представники Вашингтона провели зустріч із українською делегацією, до складу якої увійшли заступник керівника офісу Володимира Зеленського Павло Паліса та генеральний інспектор Міноборони України Анатолій Баргілевич.
Міністр оборони України Рустем Умеров відзначив, що переговори були “конструктивними та змістовними”. Однією з обговорюваних тем була ситуація в енергетичній сфері, що має велике значення для безпеки України.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Перемовини США та росії
18 лютого у Саудівській Аравії відбулася зустріч глави МЗС рф Сергєя Лаврова і помічника правителя росії Юрія Ушакова з американською делегацією, яку представляли держсекретар Марко Рубіо, радник з нацбезпеки Майк Волц і спецпосланник з питань Близького Сходу Стів Віткофф.
Після переговорів Держдепартамент США повідомив, що делегації домовилися “усунути подразники” двосторонніх відносин і продовжити роботу над підготовкою переговорів щодо війни рф проти України.
Сторони також домовилися призначити групи високого рівня для подальших переговорів щодо України.
Джекі Гайнріх, кореспондентка Fox News у Білому домі, повідомила, що США та росія обговорювали триетапний мирний план щодо України, який складається з таких етапів:
- Зупинка вогню.
- Проведення виборів в Україні.
- Укладення мирної угоди.
27 лютого перемовини між американцями і росіянами продовжились у Стамбулі. За повідомленням російської сторони, ішлося про нормалізацію дипломатичних стосунків. Кремль також начебто вимагав повернення 6 об’єктів нерухомості, які були вилучені у росіян в США протягом 2016-2018 рр., а ще пропонував відновити авіасполучення.
13 березня Путін зустрічався у Москві зі спецпосланцем Трампа Стівом Віткоффом. Про результати цієї зустрічі сторони поки що не робили заяв, окрім слів радника Трампа з нацбезпеки Майка Волца про те, що є підстави для обережного оптимізму.
Пропозиції Трампа Путіну
За неточною інформацією експосла США у росії Майкла Макфола, (він вжив слово “нібито”), Трамп запропонував Путіну (формулювання Макфола збережено):
- українську територію;
- відсутність членства України в НАТО;
- відсутність американських солдатів в Україні;
- виведення американських солдатів з Європи, в тому числі з прифронтових країн;
- послаблення санкцій.
Путін, за даними Макфола, поки що нічого не пропонував.