Молдова таки обирає ЄС: пораховано всі бюлетені
22 Жовтня 08:38На офіційному сайті Центральної виборчої комісії Молдови опублікували результати попереднього підрахунку всіх бюлетенів, які були подані на конституційному референдумі щодо вступу країни до Європейського Союзу. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Європейську правду.
Загалом у референдумі взяли участь 1 488 874 громадян. Питання, винесене на голосування, звучало так: “Чи підтримуєте ви внесення змін до Конституції для приєднання Республіки Молдова до Європейського Союзу?”
Згідно з оприлюдненими даними, 50,46% виборців (або 751 235 осіб) висловилися за внесення до конституції Молдови положення про європейське майбутнє країни, тоді як 49,54% (або 737 639 громадян) проголосували проти цього рішення.
Таким чином, розрив між прихильниками євроінтеграції та її противниками склав 13 596 голосів. Це означає, що у Конституції Молдови тепер будуть прописані положення про її інтеграцію до ЄС.
Проте особливу увагу привертає те, що цей позитивний результат став можливим завдяки голосам молдовської діаспори. Більшість громадян, які проживають у самій Молдові, виступили проти тіснішого зближення країни з Євросоюзом.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Зокрема, після підрахунку бюлетенів з 85% виборчих дільниць, більшість з яких розташовані на території країни, підтримка внесення змін до Конституції трохи перевищувала 45%. Однак ситуація змінилася, коли почали надходити результати з закордонних виборчих дільниць, де більшість виборців мають проєвропейські погляди.
Навіть у столиці країни, Кишиневі, проти європейського майбутнього виступили 44% виборців, що свідчить про значний поділ думок серед міського населення. У Гагаузії, регіоні з переважно проросійськими настроями, 95% виборців висловилися проти євроінтеграції.
За межами країни ситуація була зовсім іншою: 76,96% або 181 254 громадян, які голосували за кордоном, підтримали європейську інтеграцію Молдови, тоді як лише 23,04% або 54 249 осіб проголосували проти.
Як повідомляв , минулої неділі у Молдові пройшов перший тур президентських виборів, на якому жоден з кандидатів не отримав більше 50% голосів. У другий тур пройшли чинна проєвропейська президентка Майя Санду, яка набрала 42,25% голосів та опозиційний проросійський політик Александр Стояногло з підтримкою у 25,98%. Президентка Молдови заявила, що у вибори та референдум втручалися злочинні угрупування, в тому числі з-за кордону, і Молдова зіткнулася з безпрецедентним нападом на їхню демократію. розбирався, чи можливий у Молдові російський сценарій.