Могилянка може коштувати у межах 40–50 мільйонів доларів, – Милованов
16 Травня 18:24
Чинне законодавство не дозволяє продаж державних університетів, однак, за словами президента KSE Тимофія Милованова, закони можна змінити. Про це він розповів у бліцінтерв’ю Комерсанту українському .
KSE ще не зверталася до Міністерства освіти і науки з офіційною пропозицією придбати НаУКМА, та наразі триває етап попереднього аналізу.
«Ми замовили дослідження у консультантів щодо плюсів і мінусів об’єднання (Могилянки, – ред.) та можливих моделей. Після отримання результатів ми зможемо обговорювати це з громадськістю й міністерством», – каже президент KSE.
Чи можлива приватизація державного вишу
Чинне законодавство не дозволяє продаж державних університетів, однак, за словами Милованова, закони можна змінити.
«Дійсно, як сказав заступник міністра Винницький, державні виші не можуть бути продані — бо це заборонено законом. Але закон змінює Верховна Рада. І вже є прецедент — експеримент із КАІ (Київським авіаційним інститутом)», – нагадує Милованов.
Щодо орієнтовної варстості Могилянки, то вона може коштувати у межах 40–50 мільйонів доларів.
«Навряд чи більше, бо університет збитковий. Але якщо б хтось запропонував 1 мільярд доларів в ендавмент, то уряд, думаю, не зміг би відмовити», – переконаний Милованов.
Реакція МОН
Міністерство освіти і науки України раніше відрегувало на публічну пропозицію Милованова придбати НаУКМА критично.
«Щодо заяв про “викуп в держави” Національного університету “Києво-Могилянська академія”:
Законодавство України не передбачає можливості приватизації державних університетів. Зміни до законодавства, які б уможливили такі дії зараз не розглядаються.
Києво-Могилянська академія — це не просто університет. Це символ ідентичності українців, 400-літній осередок українського інтелектуального життя, який розташований в історичному архітектурному ансамблі на Подолі в столиці», – йшлося в дописі заступника міністра освіти Михайла Винницького.
Чи хоче Милованов і досі купити Могилянку
Тимофій Милованов у розмові з журналістами підтвердив, що ініціатива об’єднання з НаУКМА залишається на порядку денному.