Множинне громадянство: Зеленський розповів про важливість для України

19 Листопада 23:46

Україна потребує інституту множинного громадянства. Про це заявив президент України Володимир Зеленський, представляючи у Верховній Раді «План внутрішньої стійкості», інформує Комерсант українськийКомерсант Український

Однією з головних тез цього плану Зеленський назвав впровадження в Україні множинного громадянства.

«Маємо визнати цю реальність, українці – це вже глобальна нація, і маємо не намагатися обмежити їхні права, а спрямувати в інтересах України», – сказав Зеленський.

Він також заявив про потребу «перезапуску дипломатичної служби» і анонсував кадрові призначення серед послів України.

«Зараз ми опрацьовуємо це разом з міністром закордонних справ України. До кінця року будуть проведені заміни в корпусі послів України, особливу увагу приділяємо державам G7. Заповнимо всі вакансії українських послів», – пообіцяв президент.

За чинним законодавством Україна не визнає іншого громадянства своїх громадян. Фактично ж багато українців, які зараз перебувають за кордоном, уже отримали або планують отримати в майбутньому громадянство країн перебування.

22 січня 2024 року президент вніс до Верховної Ради законопроєкт про множинне громадянство.

Що таке множинне громадянство

Множинне громадянство (мультипатризм) – статус громадянства, за якого людина послідовно визнається громадянином двох чи більше країн за законами цих країн. Передбачається, що держави укладають між собою двосторонню угоду, в якій взаємно визнають статус людини із двома паспортами, її права та обов’язки.

У деяких країнах розрізняють громадянство людини, яке більше стосується участі у внутрішньому політичному житті країни, та національність, яка стосується міжнародного статусу особи. Хоча множинне громадянство дає певні преференції його набувачам, можливі колізії законодавства, наприклад, у виконанні військового та інших обов’язків згідно з законами окремих країн.

Множинне громадянство дозволено у більшості країн світу, однак правила й умови можуть значно відрізнятися. Більшість європейських країн визнають множинне громадянство. Наприклад, Франція, Німеччина, Швеція та Великобританія дозволяють громадянам мати кілька паспортів. Винятками є Австрія та Естонія, які мають суворі обмеження, хоча є виключення у певних обставинах.

В Америці також загалом підтримують подвійне громадянство. У США, Канаді, Мексиці, Бразилії та Аргентині дозволено множинне громадянство без значних обмежень.

Дзвенислава Карплюк
Редактор