Мюнхенська конференція практично не вплинула на ціни на нафту

17 Лютого 10:58

Ціни на нафту залишилися практично незмінними в понеділок, оскільки інвестори стежать за розвитком подій щодо потенційної мирної угоди між Україною та росією. Очікується, що ця угода послабить санкції, що порушують глобальні потоки постачання. Мюнхенська ж безпекова конференція. що пройшла вихідними напередодні, практично не вплинула на ринки, повідомляє Комерсант український з посиланням на Reuters.

Ф’ючерси на нафту марки Brent знизилися на 1 цент до 74,73 долара за барель станом на 09:40 за Києвом, тоді як американська нафта West Texas Intermediate подешевшала на 7 центів до 70,67 долара за барель.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Що кажуть на ринку

Ринок продовжує стежити за прогресом мирних переговорів після того, як президент США Дональд Трамп та представники його адміністрації оголосили про початок переговорів з росією щодо припинення війни в Україні.

“Якщо переговори призведуть до вирішення конфлікту, більше російської нафти надійде на світові ринки, що може значно негативно вплинути на ціни на нафту”,

– зазначила Пріянка Сачдева, старша аналітикиня ринку в Phillip Nova.

“Незважаючи на негативні тенденції, короткострокові перспективи для нафти виглядають дещо підтриманими позитивними ознаками з боку попиту”,

– додала Сачдева, вказуючи на загалом стабільні прогнози щодо попиту на нафту.

Позиція та роль США

Президент США Дональд Трамп у неділю заявив, що вважає можливою “дуже скору” зустріч з президентом росії Владіміром Путіним для обговорення припинення війни в Україні.

Його коментарі з’явилися на тлі підготовки США та росії до початкових переговорів у Саудівській Аравії в найближчі дні.

Держсекретар США Марко Рубіо також заявив у неділю, що Україна та Європа будуть частиною будь-яких “реальних переговорів” щодо припинення війни, сигналізуючи, що переговори США з росією цього тижня – це можливість побачити, наскільки серйозно Путін ставиться до миру.

Санкції США та Європейського Союзу щодо експорту російської нафти обмежили її поставки та порушили морські потоки постачання нафти.

Тим часом, ризик глобальної торговельної війни стримує ціни після того, як Трамп минулого тижня доручив представникам торгівлі та економіки вивчити питання про взаємні тарифи проти країн, які встановлюють мита на американські товари, та надати свої рекомендації до 1 квітня.

Американські енергетичні компанії минулого тижня втретє поспіль збільшили кількість нафтових та газових бурових установок, вперше з грудня 2023 року, повідомила у п’ятницю енергетична сервісна компанія Baker Hughes у своєму звіті. На минулому тижні у США з’явилися дві нові бурові установки, що є показником майбутнього зростання видобутку.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор