Петицію з пропозицією посмертно присвоїти Ірині Фаріон звання Героя України розглянуть на засіданні нагородної комісії Міністерства освіти та науки. Про це йдеться у відповіді прем’єр-міністра Дениса Шмигаля на петицію, яка на сайті Кабміну зібрала необхідну кількість підписів.
“…Повідомляємо, що, за інформацією МОН, вашу електронну петицію буде розглянуто на засіданні нагородної комісії зазначеного міністерства”, – йдеться у відповіді.
Шмигаль пояснив, що висувати кандидатуру на присвоєння звання Героя України мають за місцем роботи.
Фаріон працювала викладачем у Національному університеті «Львівська політехніка», який підпорядковується Міністерству освіти.
Раніше ініціатори перерахували доробки та досягнення Ірини Фаріон. Зокрема:
- мовознавиця започаткувала проєкт популяризації української книги «Від книги до мети» (2011–2019 рр.);
- започаткувала телевізійний культурологічний проєкт «Велич особистости» з метою популяризації видатних постатей України;
- розпочала інтелектуально-культурологічний телевізійний проєкт «Ген українців» на телеканалі НТА;
- опублікувала 7 одноосібних монографій, 8 монографій у співавторстві та понад 400 статей в українських та закордонних виданнях;
- саме Ірина Фаріон ініціювала Подання до Конституційного Суду щодо неконституційності ухвалення 3 липня 2012 року у Верховній Раді путінського мовного закону «Про засади державної мовної політики» Колесніченка та Ківалова. КС України закон скасував.
Що відомо про убивство Ірини Фаріон
У п’ятницю, 19 липня, на політичного діяча і професора Львівської політехніки Ірину Фаріон скоїли замах на вулиці Масарика у Львові. Невідомий напав на неї, вистріливши в голову. Фаріон доправили в лікарню, де її стан оцінювали як глибоку мозкову кому. Через годину після госпіталізації лікарі оголосили про її смерть.
Злочин було перекваліфіковано як умисне вбивство, і поліція Львова розпочала розслідування. У роботі брала участь велика кількість поліцейських, а також оперативники та слідчі з Києва. Було проведено кілька експертиз, включно з балістичною.
Всеукраїнське об’єднання «Свобода» навіть запропонувало фінансову винагороду в розмірі 10 000 доларів США за інформацію, що допоможе знайти нападника на Ірину Фаріон. А на похорон громадської діячки, який відбувся 22 липня, зібралися тисячі людей.
Наразі головним підозрюваним у вбивстві є молодий чоловік, який спостерігав за Фаріон біля її будинку і місяць готувався до замаху. Однак у соціальних мережах Росії з’явилася інформація, що відповідальність за вбивство взяли на себе російські «націонал-соціалісти» з руху NS/WP.
Зараз розслідування щодо вбивства Ірини Фаріон триває, і важливим аспектом є з’ясування можливих замовників.