Міністерство освіти й науки України почало змінювати процедуру підручникотворення, аби поліпшити їхню якість та виявляти недоліки перед друком. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на МОН.
Нагадаємо, що в підручниках з української мови для 7 класу авторства Анастасії Онатій та Тараса Ткачука знайшли карту України без Криму. Карту України без півострова намалювали поруч зі словами державного гімну.
“Ця сторінка не проходила експертизу, а з’явилася на етапі друку. Адже на експертизу подають електронну версію (копію, аналог) рукопису оригіналу або оригінал макета підручника, яка може не містити сторінок оформлення”, – зазначили у відомстві.
Видавництво “Літера ЛТД” власним коштом передрукує підручники, а наклад із помилкою відкличуть з усіх шкіл.
“На друк було виділено майже 5,3 млн грн. Оскільки видавництво зобовʼязалося передрукувати підручники власним коштом, держава не матиме додаткових витрат”, – зазначили у Міносвіти.
Також в електронній бібліотеці Інституту модернізації змісту освіти (ІМЗО) було розміщено підручник із виправленою піктограмою мапи України — українським Кримом.
У МОН запевнили, що працюють над перезавантаженням системи підручникотворення.
“З 2 вересня 2024 року експертизу забезпечуватиме Український інститут розвитку освіти (УІРО). Новий механізм забезпечення якості навчальної літератури передбачатиме експертизу матеріалів перед апробацією, власне їхню апробацію в невеликій кількості закладів освіти з подальшим зворотним звʼязком і вдосконаленням, а також фінальну експертизу перед конкурсним (учительським) відбором підручників закладами освіти. Експертизу здійснюватимуть нові експертні комісії УІРО. Нині триває добір експертів”, – поінформували у відомстві.
Там додали, що підручники, надруковані за оновленою процедурою, зʼявляться в школах у наступному навчальному році.