Міноборони створює “цифрову армію”, а Генштаб набирає айтішників
26 Лютого 08:49
При Міністерстві оборони створене державне підприємство «Цифрова Армія», яке відповідатиме за сталий стратегічний розвиток цифрових спроможностей Сил оборони України. Про це повідомили у Міноборони, інформує Комерсант український.
“Цифрова Армія” допоможе ефективно взаємодіяти із приватним сектором в Україні та за кордоном, державними агенціями по всьому світу.
Що дасть створення нового держпідприємства:
Для військових. Проєкти від військових частин, як-от Центру інновацій та розвитку оборонних технологій чи від R&D-лабораторій бригад, отримають додаткові можливості розвитку у співпраці з приватним сектором України та країн-союзників. Це своєю чергою надасть технічним військовим розробникам впевненість і додаткову мотивацію продовжувати розвиток своїх ідей навіть після закінчення війни.
Для цивільних. Насамперед, це подальший розвиток продуктів, які забезпечують швидкість та зручність вирішення питань військового обліку, зокрема відстрочок чи пошуку вакансій у Силах оборони. Також це можливість долучитись до розробки та впровадження оборонних інновацій у складі команди ДП «Цифрова Армія».
Для бізнесів. Продукти та розробки бізнесів та стартапів інтегруватимуться у проєкти Сил оборони й ставатимуть частинами екосистем із повноцінними спроможностями, які потрібні не тільки для асиметричної переваги над ворогом, а й для успішного продажу ідей на закордонних ринках.
Директор держпідприємства «Цифрова Армія» Ірина Кваскова розповіла, що воно має стати платформою, яка об’єднає цифрові продукти у сфері оборони. Йдеться не лише про застосунки Резерв+ та Армія+, але й бойові системи та оборонні інновації.

Керівництво «Цифрової Армії» планує залучати у свою команду найкращих цивільних та військових фахівців.
Збройним Силам теж потрібні найкращі фахівці
Генеральний Штаб ЗСУ поширив повідомлення, у якому запрошує до співпраці фахівців в галузі IT-сфери, роботизації та штучного інтелекту.
Якщо ти маєш знання та практичний досвід роботи в сфері інформатизації, робототехніки чи штучного інтелекту – надсилай своє резюме на електронну адресу: [email protected], – зазначається у повідомленні Генштабу.
Там пояснили, що шукають амбітних, готових до нових викликів, креативних та ініціативних фахівців і пообіцяли розглядати всі резюме незалежно від того чи фахівець вже проходить службу у військах чи ще лише планує приєднатися до війська, а також повідомили про те, які документи потрібно надати. Більше про це за посиланням.
Пропонується робота за наступними напрямками:
– R&D та протипування;
– інжиніринг;
– програмування;
– розробка автоматизованих систем;
– робота зі штучним інтелектом;
– та багато інших.
Після розгляду резюме ті, хто бажає займатись у війську програмуванням чи роботою зі штучним інтелектом, отримають пропозиції для подальшого проходження служби в підрозділах ЗСУ.