Міноборони повідомляє про стабільну роботу своїх реєстрів і анонсує нові цифрові послуги
20 Грудня 15:56Військовозобовʼязані зможуть отримати електронне направлення на проходження ВЛК через Резерв+ без необхідності відвідувати ТЦК. Відповідний механізм має бути напрацьований до кінця лютого 2025 року. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко, інформує Комерсант український.
Передбачається, що рішення військово-лікарської експертизи будуть надходити не в паперовому вигляді до ТЦК, а в електронній формі до інформаційно-комунікаційних систем Міноборони, зокрема реєстру Оберіг.
“У результаті медичний огляд можна буде пройти у будь-якому зручному, визначеному в переліку, медичному закладі, а висновки лікарів будуть зберігатись у цифровій формі з підписами відповідальних осіб”, – зазначила заступниця міністра оборони України.
Вона наголосила, що метою реформи військово-лікарської експертизи є посилення її ефективності, розмежування функцій ВЛК та ТЦК, уникнення черг в територіальних центрах комплектування та зниження корупційних ризиків.
Військовим вже полегшили процес повернення на службу
Військові, які самовільно залишили частину, зможуть повернутись на службу і змінити підрозділ завдяки новим рапортам в Армія+. Про це нагадують в оборонному відомстві.
Заповнити рапорт на повернення на службу можна за 5 хв. Далі весь шлях до нової частини швидкий та зрозумілий. Про кожен наступний етап повернення приходитимуть сповіщення-пояснення.
Отож, яким буде цей процес?
– Військовий заповнить рапорт та вибере відділ ВСП, куди зможе прибути за 24 години.
– У відділі оформлять документи та допоможуть безпечно дістатись до однієї з 17 резервних військових частин.
– За 72 години командир такої частини має відновити всі грошові виплати та соціальні гарантії.
– Після цього військовий може заповнити рапорт щодо зміни місця служби, щоб перевестись до бажаного підрозділу. Для цього треба мати рекомендаційний лист (відношення).
У Міноборогни нагадали, що в разі, якщо військовослужбовець самовільно залишив частину не вперше, подати такий рапорт за законом можна тільки до 31 грудня включно.
Реєстри Міноборони працюють у штатному режимі
Як відомо, внаслідок кібератаки Міністерство юстиції призупинило діяльність всіх державних реєстрів, які адмініструються Мін’юстом для уникнення подальшого розгортання загроз. Комерсант український про це повідомляв.
Зі свого боку, у Міноборони заявили у п’ятницю, що їхні сервіси працюють без збоїв. Електронні рапорти та військово-облікові документи залишаються доступними.
Єдине тимчасове обмеження – через відновлювальні роботи в державних реєстрах Міністерством юстиції України у Міноборони були змушені призупинити отримання відстрочок у Резерв+. Але, як наголосили у відомстві, всі вже отримані відстрочки залишаються дійсними та коректно відображаються у Резерв+.