Міноборони планує викупити всі вітчизняні дрони, які вироблять цьогоріч. Про скільки одинииць йдеться?
10 Березня 14:44
Спроможності українських виробників FPV-дронів у 2025 році становлять приблизно 4,5 млн одиниць. Міністерство оборони України планує закупити їх усі.
Про це повідомив директор Департаменту політики закупівель Міністерства оборони України Гліб Канєвський, передає Комерсант український.
Цього року уряд спрямує на закупівлю дронів понад 110 млрд гривень. Зокрема, понад 102 млрд гривень — через Агенцію оборонних закупівель при Міноборони.
За словами директора Департаменту політики закупівель Міністерства оборони України, всі плани закупівель на 2025 рік отримали бюджетні кошти.
Окрім того, планується, що на конкуренцію виробників позитивно вплине виробництво дронів на одному з держпідприємств. А мінімальні націнки та контроль з боку міністерства на всіх етапах виробництва мають спонукати інших виробників та постачальників знизити ціни.
За даними Міноборони, у 2023 році міністерство закуповувало “тисячі” дронів.
За результатами 2024 року йшлося вже про понад 1,5 млн дронів.
96% загальної суми були сплачені українським виробникам та постачальникам.
Що каже Сирський про виробництво ударних дронів?
Головнокомандувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський на щомісячній нараді з питань розвитку безпілотних систем заявив, що росіяни запозичують досвід Сил оборони для власного нарощування виробництва ударних дронів.
За його словами, дрони не лише утримують фронт, а й допомагають просувати його вперед, знищуючи ворожу техніку та особовий склад.
“Заслухав чергову доповідь розвідки щодо формування військ БпС у збройних силах росії, де сформовано управління начальника військ БпС, створено підрозділи БпАК швидкого реагування, розвивається напрямок дронів з управлінням на оптоволокні”, – написав Сирський, додавши, що Сили оборони також збільшують використання дронів на оптоволоконному управлінні.
Водночас він наголосив, що ця складова БпС ЗСУ потребує виняткової уваги і докладання максимальних зусиль, аби Україна не відставала від противника в тих галузях технологічної війни, де повинні озброюватися та посилюватися за рахунок власних ресурсів.
Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що протягом лютого Сили оборони знищили цілей противника на 22% більше, ніж у січні.
“Безпілотні системи стали одним із найважливіших елементів сучасної війни – вони постійно розвиваються, тримають фронт або й рухають його вперед, допомагають зберегти життя наших воїнів, нищать особовий склад і техніку російського агресора.
Заслухав звіти командувача Сил БпС щодо розвитку спроможностей, результатів бойової роботи підрозділів безпілотних систем, а також щодо реалізації завдань із формування та масштабування частин БпС. У лютому уражено та знищено цілей противника на 22% більше порівняно з січнем”, – написав він.
За словами Сирського, найбільш ефективно завдають уражень по ворогу FPV-дрони та бомбери мультироторного типу.
Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що особливо цінною частиною таких нарад є доповіді командирів підрозділів БпАК щодо застосування і розвитку безпілотних сил та засобів.
“Важливий досвід “Мадяра”, “Ахіллеса”, інших командирів, допомагає покращити роботу за цим напрямком в усіх Збройних Силах”, – наголосив Сирський.
Окрему увагу головнокомандувач приділив розробці Концепції застосування та наголосив, що існує нагальна потреба впровадити єдиний стандарт роботи безпілотних систем у всіх підрозділах для поліпшення координації в ході виконання бойових завдань.
Сирський визначив завдання щодо комплектування особовим складом відповідних підрозділів БпС, а також оприлюднив наказ про нагородження кращих військовослужбовців.