Міноборони організувало черговий “наступ машин” та інновацій
13 Грудня 09:42Українські інноваційні військові розробки представлені на виставці NATO Edge 24. Про це повідомили в Міністерстві оборони України, інформує Комерсант український.
Серед презентованих технологій були:
– Бойова система DELTA, що допомагає планувати операції.
– Платформа Avengers, яка завдяки штучному інтелекту розпізнає ворожу техніку.
– Інтеграційні можливості між DELTA і сучасною зброєю на кшталт морських дронів MAGURA, дронів-бомбардувальників NEMESIS та розвідувального БпЛА VECTOR.
Партнерам з НАТО розповіли про використання платформи штучного інтелекту Avengers, яка виявляє та аналізує відеодані з дронів та стаціонарних камер, а також про те, яку роль система DELTA відіграла в успішному проведенні низки бойових операцій. Як приклад було наведено потоплення великого десантного корабля «цезар куніков», а також знищення багатомільйонної ворожої системи ППО за допомогою дрона вартістю тисячу доларів США.
Триває і пошук нових ідей для розробок
Визначено переможців хакатону «Наступ машин 2.0» – їх 12. Вони і розділять призовий фонд у 150 000 доларів. Як повідомили у Міністерстві оборони, хакатон зібрав понад 50 команд українських та іноземних інженерів і розробників, які представили інноваційні рішення для оборони країни.
Увагу учасників було сфокусовано на двох викликах:
– протидії керованим авіаційним бомбам;
– протидії дронам з оптоволоконним керуванням.
Захід зібрав понад 50 команд українських та іноземних розробників.
У фіналі в офлайн-форматі команди презентували свої розробки на розгляд журі. Судді відзначили серед найкращих розробки команд FENEK, ARES, GAV, Нічна Варта, Frontline, КБ Технарі, Motorhouse, Квадротура тощо. Окрім грантів переможці отримають підтримку оборонного відомства у швидкому тестуванні та втіленні рішень.
У Міноборони запевнили, що неодмінно подбають, аби найцікавіші рішення “Наступу машин 2.0” якнайшвидше проявили себе на полі бою та підсилили українське військо.
Нагадаємо, що перший «Наступ машин» був присвячений вдосконаленню безпілотних платформ на фронті.
Тоді Міноборони отримало понад 2 тисячі заявок на участь у Хакатоні і відібрало 122 розробки.
За підсумками того Хакатону визначено 12 ідей-переможців, які були сфокусовані на розвиткові передових навігаційних систем, створенні стійких та безпечних комунікаційних систем, розробці рішень для швидкісної передачі (у реальному часі) розвідувальних даних, розробці алгоритмів для координації безпілотних систем тощо.