Мінкульт витратить майже 800 тис. грн на аудит каналу, який уже коштував 100 млн грн

5 Листопада 13:12

Державне підприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України” (МПІУ), що підпорядковується Міністерству культури, уклало угоду з ТОВ “Сабсаб” на проведення аудиту та розробку стратегії розвитку англомовного державного YouTube-каналу The Gaze. Вартість контракту становить 782 тисячі гривень з ПДВ. Про це повідомило NGL.media, передає Комерсант український

Згідно з умовами договору, до кінця 2024 року підрядник має виконати:

  • комплексний аудит каналу (564,5 тис. грн);
  • розробку та затвердження оновленої стратегії розвитку (141,1 тис. грн);
  • менторство і підтримку реалізації стратегії (76,4 тис. грн).

Примітно, що у відкритих торгах взяла участь лише одна компанія – київське ТОВ “Сабсаб”, яка є розробником сервісу SubBox для аналізу YouTube-каналів. Однак, за інформацією представника одного з українських телеканалів, річна передплата на SubBox коштує близько 70 тисяч гривень, а середня ринкова вартість комплексного аудиту YouTube-каналу з рекомендаціями становить 1000-1500 доларів (41-62 тис. грн). Тобто, ціна аудиту і рекомендацій у цьому випадку завищена приблизно у 10 разів.

ТОВ “Сабсаб” належить дніпрянці Олександрі Амеліній, яка придбала компанію у квітні 2024 року у попередньої власниці – вінничанки Надії Винник.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Що таке The Gaze

The Gaze було створено у травні 2023 року як українське іномовлення, що має конкурувати з самим ВВС. Але за півтора року їхній YouTube-канал набрав лише 35,5 тис. підписників та 8,1 млн переглядів. При цьому загальні витрати на платформу The Gaze з бюджету Міністерства культури вже перевищили 100 мільйонів гривень.

Експерти відзначають низьку ефективність YouTube-каналу. За словами медіаменеджера Євгена Сафонова, статистика каналу викликає підозри в накручуванні переглядів – при значній кількості переглядів відео мають дуже мало коментарів та реакцій. Наприклад, епізод шоу “Hidden Angle” з 605 тисячами переглядів має лише 41 вподобання та 9 коментарів. Для порівняння, відео The Kyiv Independent, недержавного українського англомовного ЗМІ, з 242 тисячами переглядів отримало понад 3,4 тисячі лайків та 1,2 тисячі коментарів.

Сафонов також зазначив, що різноманітність контенту на каналі (від репортажів з фронту до кулінарних шоу) заважає YouTube-алгоритмам правильно визначити цільову аудиторію та рекомендувати відео потенційним глядачам.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор