Майже пів тисячі інтернет-провайдерів припинили роботу через нові податки
15 Жовтня 17:21Майже пів тисячі інтернет-провайдерів України подали заявку на припинення діяльності після податкових змін для них. Про це йдеться у відповіді Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) на запит народного депутата України Олександра Федієнка. Депутат поділився відповіддю у Facebook, передає Комерсант український
Так, протягом серпня-жовтня 2024 року (до 8 жовтня) 487 інтернет-провадерів подали до НКЕК заяви про виключення їх з відповідного реєстру. 386 заяв комісія вже задовольнила.
Регіонами-лідерами за кількістю таких заяв є Київська область і Київ (156 заяв) Черкаська (108) і Одеська (74) області.
“Я не знаю куди вони пішли, можемо припустити що частина закрилась, частина пішла в тінь, та вийшли з під нагляду регулятора. Частина може буде продаватись. Але це люди! Це були само зайняті громадяни України.І це тільки перші наслідки після бездумних дій податкової! Бачу, безсистемний підхід державного органу, який навіть ніколи не аналізував причинно наслідкові звʼязки”,
– написав нардеп.
Він припускає, що після такого тиску податкової у країні може залишитися близько десятка найкрупніших інтернет-провайдерів.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Що роблять з інтернет-провайдерами
Державна податкова служба давно виношувала ідею переведення інтернет-провайдерів на загальну систему оподаткування, однак зважилася на це лише зараз. Влітку з відповідними гучними заявами виступив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Він заявив, що через спрощену систему оподаткування, якою користуються дрібні інтернет-провайдери, держава втрачає близько 3 мільярдів гривень на рік.
Паралельно Податкова служба почала розсилати листи інтернет-провадерам з вимогами, щоб з 1 жовтня вони перейшли на загальну систему оподаткування. У разі відмови їм погрожують анулюванням реєстрації.
Фактично заборона інтернет-провайдерам працювати на спрощеній системі з’явилася ще 1 січня 2022 року, однак, імовірно через повномасштабну війну, до неї “не доходили руки”. Так, Податковий кодекс не забороняє компаніям із КВЕД 61.10, які надають послуги фіксованого інтернету, працювати на спрощеній системі оподаткування. Однак, він забороняє це тим, хто займається технічним обслуговуванням та експлуатацією мереж. А з 1 січня 2022 року набув чинності закон «Про електронні комунікації», прийнятий у 2020 році. Відповідно до цього закону, всі компанії, що надають послуги зв’язку, одночасно мають виконувати і технічне обслуговування та експлуатацію мереж. Таким чином, виходить, що ці компанії не можуть працювати на спрощеній системі оподаткування.
Станом на 4 жовтня 2024 року у “реєстрі постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг” НКЕК значився 4891 постачальник.