Майк Волтц: що відомо про нового радника Дональда Трампа з нацбезпеки
12 Листопада 12:01Обраний президент Дональд Трамп призначив представника від Республіканської партії Майка Волтца своїм радником з питань національної безпеки. Комерсант український розбирався, що це за чоловік.
Майкл Джордж Глен Волтц народився 31 січня 1974 року в місті Бойнтон-Біч, штат Флорида, США. Є членом Республіканської партії. Здобув ступінь бакалавра з міжнародних відносин у Вірджинському військовому інституті. Одружений з Джулією Нешеват, з якою має трьох дітей. Проживає у окрузі Сент-Джонс, штат Флорида.
Військова служба та нагороди
Волтц – полковник армії США. Після отримання звання другого лейтенанта він закінчив школу рейнджерів і був обраний до Сил спеціальних операцій США, відомих як «Зелені берети». Пройшов службу у багатьох гарячих точках, зокрема в Афганістані, на Близькому Сході та в Африці. За свої заслуги отримав чотири бронзові зірки, дві з яких – за героїзм. Є першим «Зеленим беретом», обраним до Конгресу США.
Політична кар’єра
У 2018 році Волтц був обраний до Палати представників США від 6-го округу Флориди, замінивши на цій посаді Рона ДеСантіса, який став губернатором Флориди. Цю посаду Волтц обіймає до сьогодні.
Комітети та групи
Волтц є членом кількох важливих комітетів, включно з Комітетом з питань збройних сил, Комітетом із закордонних справ та Постійним комітетом з питань розвідки. Він також бере участь у численних міжфракційних групах, таких як Конгресова група з питань Афганістану, Кокус спеціальних операцій і Кокус жінок, миру та безпеки.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Політичні погляди та позиції
Афганістан
Волтц завжди підтримував тривалу військову присутність США в Афганістані, вважаючи, що країні потрібна стратегія для боротьби з ісламським екстремізмом. На його думку, ця боротьба – довготривала і схожа на холодну війну проти комунізму.
Китай
Волтц є одним із найяскравіших «яструбів» у Конгресі щодо Китаю. Зокрема він заявляв, що США перебувають у «холодній війні» з Комуністичною партією Китаю, та закликав до бойкоту Олімпійських ігор у Пекіні у 2022 році через переслідування уйгурів.
Росія та Україна
Після повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Волтц спочатку підтримував Україну, проте у 2024 році зайняв більш обережну позицію та голосував проти кількох законопроєктів щодо підтримки України. Виступає за подальшу підтримку України, однак наголошує на необхідності контролю витрат коштів американських платників податків.
Законодавчі ініціативи
Серед ініціатив Волтца – підтримка законопроєктів щодо зменшення залежності США від китайських мінеральних ресурсів, посилення контролю за іноземним фінансуванням досліджень в американських університетах та запобігання інвестиціям федерального пенсійного фонду у російські й китайські ринки.