Майбутнє України: у Болгарії під загрозою курортний сезон через нестачу людей
18 Лютого 15:13
На болгарських чорноморських курортах спостерігається серйозний дефіцит персоналу, який оцінюється у 200 000 працівників перед початком літнього сезону, повідомляє Комерсант український з посиланням на Profit.ro. Лише для курорту Сонячний берег потрібно 100 000 працівників.
Заступник голови Болгарської асоціації готельєрів та рестораторів Веселін Налбантов зазначає, що для вирішення проблеми нестачі робочої сили роботодавці змушені звертатися до іноземних працівників. Власники готелів та ресторанів не можуть найняти достатню кількість персоналу, що призвело до підвищення заробітних плат щонайменше на 10% порівняно з минулим роком. Проте дефіцит працівників залишається хронічною проблемою.
За словами Налбантова, незважаючи на те, що Болгарія має добре розвинену туристичну інфраструктуру, держава не змогла ефективно врегулювати імпорт робочої сили та налагодити співпрацю між Міністерством туризму та агентствами з підбору персоналу.
У курортній зоні Сонячний берег, де вже заброньовано близько 700 000 місць у закладах розміщення, необхідно найняти 100 000 працівників із загальної потреби у 200 000 осіб для всього узбережжя.
Ситуація ускладнюється демографічними проблемами країни. За словами Налбантова, незважаючи на підвищення заробітних плат, спрямоване на залучення працівників, дефіцит кадрів поглиблюється через скорочення населення Болгарії. Близько трьох мільйонів болгар емігрували в пошуках кращих можливостей за кордон, серед них значна кількість IT-спеціалістів.
Ця ситуація створює серйозні виклики для туристичної галузі Болгарії напередодні важливого літнього сезону та вимагає комплексного підходу до вирішення проблеми кадрового забезпечення.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Демографічна криза в Україні
Демографічна криза – це те, що об’єднує Болгарію та Україну. В Україні ця проблема викликана передусім війною, яка спричинила загибель величезної кількості працездатних людей, переважно чоловіків, а також відтік 5-7 мільйонів громадян за кордон.
Експерти стверджують, що на підконтрольних Україні територіях залишилося близько 29 млн осіб. Такої кількості людей недостатньо, щоб забезпечити економічне зростання країни.
На думку Президента Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, який спирається на прогнози Мінекономіки України, нам знадобиться додатково 4,5 млн робочих рук до рівня наявної робочої сили в 2021 році. Міжнародна організація праці та міграції оцінює цю потребу в 8,2 млн робочих рук додатково до того числа, яке було в 2021 році. І якщо це вдасться, тоді Україна зможе вийти на рівень економічного зростання на рівні 10% на рік. Щоб до 2032 року досягти ВВП у розмірі 262 млрд доларів. Це потрібно для відновлення зруйнованої економіки.
Навіть за найбільш оптимістичими прогнозами Україна не зможе отримати такої кількости робочих рук з-поміж тих, хто колись повернеться з-за кордону. Тому експерти кажуть, що країні потрібні мільйони трудових мігрантів.
Рух у цьому напрямку вже почався: підприємство на Закарпатті планує працевлаштувати 160 робітників з Бангладеш.