Найближчим часом народні депутати можуть розглянути урядовий законопроєкт, згідно з яким ті, хто мають борг за комунальні послуги будуть обмежені у праві реєстрації транспортних засобів. Про це повідомляє Комерсант український із посиланням на сайт ВР.
У разі ухвалення законопроєкту, під час реєстрації автомобілів у сервісних центрах МВС буде проходити перевірка через Єдиний реєстр боржників. Якщо в реєстрі виявиться наявність боргів за комунальними платежами — реєстрація транспортного засобу буде неможлива.
Водночас автівки можна буде купляти за дорученням, однак зареєструвати їх на власне ім’я громадяни з боргами не зможуть.
Згідно з карткою законопроєкту, необхідність його ухвалення потрібна через те, що існуючі заходи примусового виконання рішень застаріли та потребують модернізації.
Також у документі наголошується, що цей законопроєкт не має зауважень та вже погоджений Міністерством економіки України, Міністерством фінансів України та Міністерством цифрової трансформації України.
В ексклюзивному коментарі голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко висловив зауваження щодо такої ініціативи. Він наголосив, що цей законопроєкт не розв’яже проблеми з боргами за комуналку, а навпаки лише поглибить її.
“Проблема боргів — це системна проблема. Дійсно, є прошарок населення, який свідомо не сплачує борги. Але ж більшість людей просто не в змозі сплачувати за комуналку через низький рівень доходу. І заборона реєстрації автівок не вирішить цю проблему ніяк”, – вважає експерт. Він наголосив — середня зарплата у людей, які проживають в сільській місцевості складає 7-10 тисяч грн в місяць.
“А платіжка за газ в хаті 70-80 квадратних метрів складає 5 тисяч гривень на місяць. І цей законопроєкт ніяк не розв’язує питання як людям прожити на кошти, які залишаються після сплати комуналки. Він не вирішує жодних соціальних проблем, а навпаки направлений на те, щоб зажахати останнього українця”, – зазначив Олег Попенко.
Також голова Спілки споживачів комунальних послуг нагадав, що в Україні є проблема того, що українці дуже часто отримують незаконні нарахування за комунальні послуги й деякі справи вже вирішуються у судах.
“Масові незаконні платіжки за комуналку і призводять до масових неплатежів. Що таке масові незаконні платіжки? Береться мільйонне місто і жителям дораховують додаткові кошти до прикладу за тепло, бо так вирішила теплопостачальна компанія. Така історія була і в Києві, і в Харкові”, розповів він.
Також деяким людям нараховують комунальну оплату за їх житло, яке знаходиться в окупації, додав експерт.
“Деякі люди, які вже давно виїхали з окупованих міст — Бердянську, Маріуполя, інших міст вони до кінця 2023 році отримували платіжки за комуналку. А це також борги. І виходить так, що ці люди теж не зможуть зареєструвати автомобіль?”, – зауважив Олег Попенко.
На його думку, в Уряді спочатку мають вирішити проблеми з незаконними нарахуваннями за комунальні послуги й лише тоді ухвалювати будь-які нові законопроєкти, які стосуються комунальних послуг.
Автор — Альона Капліна