Лише у двох столичних ресторанах можна ще скуштувати “найдорожчий” хліб у світі

1 Листопада 2024 12:28

Учасники українського арт-проєкту “Soul of Soil” спекли “найдорожчу страву світу” – хліб, виготовлений із зерна, зібраного на розмінованих полях Миколаївської області. Про це розповідає портал про їжу майбутнього Newfood, інформує «Комерсант Український».

Зазначається, що така ініціатива покликана привернути увагу світової спільноти до проблеми розмінування українських земель, показуючи справжню ціну українського хліба, вирощеного в умовах війни.

Над рецептом працювала відома шеф-кухарка та волонтерка Ольга Мартиновська, яка родом із Миколаївщини. Вона розробила традиційну паляничку з місцевого зерна та овочеві закуски з продуктів, вирощених на очищених від мін землях.

“Це – найдорожча і найцінніша страва у світі, адже для її створення довелося розмінувати майже 6 000 гектарів території, залучити спеціальну техніку та отримати фінансову підтримку від міжнародних партнерів”, – зазначають організатори проєкту.

Скуштувати унікальну страву можна до 5 листопада 2024 року в київських ресторанах “Бути Sofie” та “Odesa”.

Що відомо про арт-проєкт “Soul of Soil”

 “Soul of Soil”, що в перекладі з англійської “Душа землі”, є масштабним спільним проєктом Міністерства економіки України, Програми розвитку ООН, соціального підприємства “Моїм.Рідним” та відомої шеф-кухарки й інфлуенсерки Ольги Мартиновської. Ініціатива також підтримується особисто Першою віцепрем’єр-міністеркою – Міністеркою економіки України Юлією Свириденко.

Організатори проєкту зазначають, що на сьогодні лише на Миколаївщині замінованими залишаються близько 754 тис. гектарів. Один гектар землі може дати приблизно 4 тонни зерна, а відтак розмінування цих територій дозволило б експортувати світу до 3 млн т зерна, що дорівнює 1,66 млн т борошна або майже 3 мільярдам хлібин.

Арт-проєкт “Soul of Soil” був представлений на Конференції з протимінної діяльності (UMAC-2024) у Швейцарії, де привернув увагу до масштабів мінної небезпеки в Україні та наслідків для сільського господарства.

Василевич Сергій
Редактор

Читають зараз