Лише 39% штрафів сплатили цього року порушники правил військового обліку
7 Листопада 11:35Понад 21 тисячу проваджень, відкритих за порушення військового обліку, було зафіксовано за 10 місяців 2024 року в Україні. Це у 2 рази більше, ніж за весь 2023 рік. Такими є дані Міністерства юстиції, інформує Комерсант український.
Як повідомляє Опендатабот, лише кожне третє провадження цьогоріч було закрито – це означає, що штраф було сплачено. Для порівняння: з 10 542 штрафів від ТЦК торік було сплачено 72%.
Переважна більшість несплачених штрафів стосується порушників-чоловіків – 21 161 проваджень або ж 99%. Втім стає більше і жінок, які мають штрафи через порушення правил військового обліку. За рік кількість проваджень стсовно жінок зросла у 1,4 рази: зі 121 торік до 175 цьогоріч.
Як відомо, в Україні з 1 жовтня 2023 року військовий облік став обов’язковим для жінок певних професій віком від 18 до 60. Аби не отримати штраф, жінки мали стати на облік до 17 липня 2024 року.
За які порушення карає ТЦК
Отримати штраф можна, приміром, за:
- відмову з’явитися у ТЦК для постановки на облік;
- ігнорування повістки для уточнення даних;
- ухилення від отримання самої повістки.
Які суми штрафів передбачено для порушників
Штраф за порушення правил військового обліку: у мирний час – від 3 400 до 5 100 грн; в особливий період (зокрема воєнний стан) – від 17 000 до 25 500 грн. Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів від дня вручення йому постанови про накладення штрафу. У разі несплати протягом цього часу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем розташування його майна.
Як дізнатись про наявність штрафу
Перевірити штрафи від ТЦК, які потрапили на примусове виконання, можна в Опендатаботі за посиланням. Для цього також можна скористатися сайтом МВС та додатком “Дія”.
Як можуть покарати того, хто не сплачує штраф
Для боржників діє низка обмежень, приміром, щодо відкриття нових банківських рахунків, блокування поточних, неможливість реєстрації різних угод через нотаріусів тощо. При цьому, такі покарання мають ще й іміджеві наслідки, адже реєстр є публічним, а тому інформацію в ньому можуть перевіряти, зокрема, роботодавці при прийомі на роботу.