“Львівську політехніку” вперше очолить жінка: що відомо про Наталію Шаховську

21 Березня 15:25

Ректором Національного університету “Львівська політехніка” вперше в його історії стане жінка, повідомляє Комерсант український. Заклад очолить очільниця кафедри штучного інтелекту в університеті Наталія Шаховська.

На виборах ректора університету Шаховська набрала найбільшу кількість голосів – 1868 (55,09 %).

Нова ректорка уже встигла пообіцяти неможливі досягнення – зробити “Львівську політехніку” найкращим університетом Європи.

“Нову сторінку в історії Львівської політехніки розпочато. Спільними зусиллями ми точно зробимо нашу рідну альма-матер найкращим університетом не лише України, а й Європи”,

написала вона у соцмережі.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Наталія Шаховська: досьє

Наталія Богданівна Шаховська народилася 2 грудня 1978 року у Львові. Вона є українською науковицею, докторкою технічних наук, професоркою, засновницею та очільницею кафедри систем штучного інтелекту в Інституті комп’ютерних наук та інформаційних технологій університету «Львівська політехніка».

У 1995 році Наталія Шаховська вступила до Львівської політехніки на кафедру інформаційних систем та мереж. У 2000 році вона отримала диплом магістра зі спеціальності «Системи підтримки прийняття рішень». З 2001 до 2007 року працювала асистентом кафедри інформаційних систем і мереж Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка».

У 2007 році успішно захистила кандидатську дисертацію на тему «Моделювання невизначеності у сховищах даних на основі реляційного підходу». З 2007 до 2013 року працювала доцентом кафедри інформаційних систем і мереж. У жовтні 2012 року успішно захистила докторську дисертацію на тему «Організація просторів даних у складних інформаційних систем».

З вересня 2013 року до 2018 року Наталія Шаховська працювала професором кафедри інформаційних систем і мереж та деканом Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка». З липня 2018 року вона очолює новостворену кафедру «Системи штучного інтелекту».

Наукові інтереси Наталії Шаховської охоплюють аналіз великих даних, інтелектуальні системи підтримки прийняття рішень, методи інтеграції та агрегації даних, методи усунення невизначеностей, проєктування розподілених інформаційних систем. Вона є науковим координатором та учасником міжнародного наукового проєкту «Hub-laboratory Internet of things» програми Horizon2020 cascade funding.

У науковому доробку Шаховської – понад 300 наукових праць, серед яких є монографії, розділи закордонних монографій, публікації у фахових та закордонних журналах, матеріали міжнародних науково-практичних конференцій.

З 2016 року Шаховська є співорганізаторкою Щорічної міжнародної науково-практичної конференції «Computer Sciences and Information Technologies» (CSIT), матеріали якої індексуються у наукометричних базах Scopus та Web of Sciences. З 2018 року професорка організовує Міжнародний воркшоп «Informatics and Data-Driven Medicine» (IDDM), матеріали якого індексуються у наукометричних базах Scopus та DBLP. Є учасницею програмних комітетів вітчизняних та закордонних конференцій, серед яких міжнародні конференції у Кіпрі, Греції, Марокко, Японії, В’єтнамі, Індонезії.

Навчальна діяльність Наталії Шаховської включає викладання курсів «Штучний інтелект в ігрових застосуваннях» у Національному університеті «Львівська політехніка», «Big data processing» в University of Lodz (Польща), «Neurocontroller» в University of Wuerzburg (Німеччина), «Artificial Intelligence» та «Intelligent support systems» в University of Economics (Бидгощ, Польща).

Наталія Шаховська є учасником Вченої ради Львівської політехніки та керівником магістерської освітньої програми.

Станом на 2018 рік, під керівництвом професорки Шаховської захищено 7 кандидатських дисертацій.

Перебуває у шлюбі з Романом Шаховським та має доньку.

“Львівська політехніка”

Львівська політехніка — один із найстаріших та найбільших технічних університетів України. Заснований у 1844 році як Цісарсько-королівська реальна школа, заклад пройшов шлях до провідного науково-освітнього центру. Сьогодні він має статус Національного університету «Львівська політехніка» та налічує 18 навчально-наукових інститутів, де навчаються десятки тисяч студентів.

Львівська політехніка активно співпрацює з міжнародними освітніми та науковими установами, реалізує програми обміну студентами та бере участь у європейських наукових проєктах. Університет входить до тисячі найкращих у світі за рейтингами Times Higher Education (601-800 місце) та QS World University Rankings (951-1000 місце).

Університет відіграє важливу роль у розвитку інженерної та технічної освіти в Україні. Тут в якості науковців працювали математик Стефан Банах, член Директорії УНР Опанас Андрієвський, письменник Михайло Комаров та інші. Університет закінчували такі відомі політичні діячі сьогодення, як Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, мер Львова Андрій Садовий, ексГенпрокурор Юрій Луценко та ін.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор