Від МОН до Кабміну надійшов проєкт розпорядження “Про ліквідацію Інституту Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка”. Про це повідомила голова підкомітету з питань вищої освіти ВРУ Юлія Гришина, передає Комерсант український.
Вона зазначила, що це питання розглядали на засіданні Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Заслухавши всіх причетних, одноголосно ухвалили рішення звернутися до Кабміну й зупинити процес ліквідації. Цей Інститут потребує змін, трансформації, але не ліквідації.
“Разом з колегою Соломією Бобровською щойно обговорили це питання з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем – маємо підтримку”, – написала Гришина.
Сама Соломія Бобровська на своїй сторінці у Facebook теж висловилася на підтримку інституту.
“Дуже вболівала і вболіваю за продовження навчання студентів в стінах Інституту Управління державної охорони. Місяць тому це питання підіймали на комітеті з національної безпеки, де окремо відстоювала, що Інститут має і надалі готувати спеціалістів”, – написала вона.
Що відомо про Інститут УДО України КНУ імені Тараса Шевченка
Інститут Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка створили для підготовки фахівців з охоронної діяльності та безпеки. УДО заснували 14 липня 2010 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1401-р на базі Навчального центру Департаменту роботи з особовим складом УДО України утворено Інститут Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Директором Інституту було призначено полковника Л.М. Кучерявого.
Сьогодні Інститут організаційно складається з трьох спеціальних кафедр, центру організації освітнього процесу та наукової роботи, центру первинної та професійної підготовки, групи фінансово-господарського забезпечення, групи діловодства, бібліотеки, навчального полігону.
Науково-педагогічними працівниками спеціальних кафедр викладаються дисципліни з організації охоронної діяльності та безпеки, правової, психологічної, вогневої, фізичної та тактико-спеціальної підготовки.
Чому Інститут УДО хочуть ліквідувати
Як розповіла журналістам “УП” тимчасова виконувачка обов’язків начальника відділу міжнародного співробітництва та комунікації УДО Валентина Савіцька, таке рішення ухвалила колегія УДО. На базі навчального закладу планують створити Центр професійної підготовки фахівців безпеки.
За совами Савіцької, Інститут УДО потребує модернізації та змін, щоб відповідати вимогам воєнного часу. Саме тому його потрібно перетворити на Центр підготовки. Завдання з модернізації перед начальником УДО Олексієм Морозовим поставив сам президент України Володимир Зеленський.
“Першочергово це пов’язано з дією воєнного стану, а також змінами, які стосуються євроатлантичного напрямку розвитку нашої держави. Крім того, ми входимо до складу сил безпеки й оборони України – вони наразі переживають реформи, щоб відповідати стандартам НАТО та ЄС”, – пояснила Савіцька.
Студенти, яких зарахували на навчання ще до того, як ухвалили рішення про ліквідацію Інституту УДО, проінформовані щодо змін у ЗВО. З ними провели зустрічі, на яких обговорили можливості продовжити навчання в інших вишах.
Але курсанти хочуть продовжити навчання саме в Інституті УДО й стверджують, що альтернативи йому наразі в Україні немає.
Викладачам же, які зараз працюють в УДО, обіцяють надати можливість викладати у новоствореному Центрі.