Лікаря, який розбирав завали після удару по “Охматдиту”, нагородили орденом “За мужність” ІIІ ступеня. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на допис Представництва Президента України в АР Крим на сторінці у Facebook.
Нагороду з рук президента України отримав дитячий щелепно-лицьовий хірург відділення реконструктивно-пластичної мікрохірургії лікарні «Охматдит» Олег Голубченко.
“Маємо знати наших героїв, які рятують наших дітей та наше майбутнє попри всі небезпеки та загрози, які навіть під час російської терористичної атаки на нашу столицю стійко та мужньо допомагають рятувати людей та долати наслідки агресії проти нашої країни”, – йдеться у дописі про нагородження.
Що відомо про медика Олега Голубченка
Лікар навчався в Кримському державному медичному університеті, але у 2014 році через російську агресію та окупацію півострова був змушений виїхати з Криму та перебрався до Києва.
У 2016 році він закінчив НМУ імені О.О.Богомольця за спеціальністю “Стоматологія”. У 2018 році пройшов спеціалізацію на кафедрі щелепно-лицевої хірургії в національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупіка за фахом “Хірургічна стоматологія”. З 2016 працює в лікарні Охматдит в дитячому щелепно-лицьовому відділенні.
Вдень 8 липня найбільша дитяча лікарня в Україні — Охматдит стала ціллю російського ракетного обстрілу столиці. Кадри трагедії облетіли весь світ, наступного ранку шпальти практично всіх світових видань висвітлювали звірства росії проти українських дітей. Фото лікаря Олега Голубченка, який в закривавленому медичному одязі розбирає завали лікарні в якій працює, запам’ятались кожному. Під час влучення ворожої ракети, хірург саме робив операцію п’ятимісячній дитині. Медичний персонал зазнав поранень від уламків, прикривши дитину собою. Як тільки впевнилися, що з дитиною все в нормі та передали її в іншу лікарню, щоб завершити операцію, Олег з пораненням спини поспішив розбирати завали, щоб звільнити колег та пацієнтів.
Фото Олега Голубенка, який допомагав розбирати завали у скривавленій лікарській формі, опублікували провідні світові медіа. А російські пропагандисти навіть стверджували, що світлина — фейкова і чоловіка навмисне облили кров’ю для “вдалого кадру”.