Китай призупинив купівлю венесуельської нафти: наслідки для глобального ринку
26 Березня 10:08
Ціни на нафту зросли в середу на тлі побоювань щодо постачання, оскільки Сполучені Штати активізували зусилля, спрямовані на обмеження експорту венесуельської та іранської нафти. Додаткову підтримку ринку надало значне скорочення запасів нафти у США, яке перевищило очікування аналітиків, повідомляє Комерсант український з посиланням на Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent піднялися на 15 центів (0,21%) і досягли позначки 73,22 долара за барель станом на 09:23 за Києвом. Тим часом, ф’ючерси на американську нафту WTI зросли на 16 центів (0,23%), до 69,16 долара за барель. Обидва показники напередодні сягнули тритижневого максимуму.
«Ціни на нафту зберігають висхідний тренд після введення санкцій адміністрацією Трампа проти венесуельської нафти, що посилює занепокоєння щодо пропозиції»,
– зазначила старша ринкова аналітикиня Phillip Nova Пріянка Сачдева.
Санкції США б’ють по Китаю
У понеділок колишній президент США Дональд Трамп підписав виконавчий указ, який дозволяє запроваджувати загальні 25% мита на імпорт із будь-якої країни, що купує венесуельську нафту та рідке паливо. Нафта є головним експортним товаром Венесуели, а найбільшим покупцем її сировини залишається Китай, який і без того потерпає від американських торговельних мит.
Постачання венесуельської нафти до Китаю було призупинене у вівторок, оскільки китайські трейдери та нафтопереробники очікують роз’яснень щодо практичної імплементації наказу та позиції Пекіна щодо подальших закупівель.
Минулого тижня США також запровадили новий пакет санкцій проти іранських нафтових продажів. Обмеження стосуються таких компаній, як Shouguang Luqing Petrochemical – незалежного нафтопереробного заводу в китайській провінції Шаньдун, а також суден, які постачали нафту на такі заводи. Китай є найбільшим покупцем іранської нафти.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
На ринок також вплинули дані Американського інституту нафти (API), які показали, що запаси сирої нафти у США минулого тижня скоротилися на 4,6 млн барелів. Це свідчить про високий попит на паливо в найбільшій економіці світу. Для порівняння, аналітики, опитані Reuters, очікували зниження запасів лише на 1 млн барелів.
Водночас аналітики зазначають, що зростання нафтових цін може виявитися тимчасовим, оскільки запровадження торговельних мит адміністрацією Трампа може уповільнити глобальне економічне зростання, що обмежуватиме подальше подорожчання нафти.
Мирні перемовини
Додатковим фактором, який стримував зростання нафтових котирувань, стало повідомлення про те, що США досягли угод з Україною та росією про тимчасове припинення атак на морські та енергетичні об’єкти. Вашингтон погодився розглянути можливість послаблення частини санкцій проти Москви в обмін на це.
Україна і росія заявили, що покладаються на США у забезпеченні виконання домовленостей, хоча обидві сторони висловили сумніви щодо дотримання угод одна однією.
Прогноз
Попри ризики для постачання, керівники найбільших світових сировинних трейдингових компаній очікують, що цього року ринок нафти залишатиметься добре забезпеченим, а ціни будуть помірними, оскільки зберігаються очікування щодо зростання світового попиту.