Київрада повертає в управління міста “Київводоканал”, аргументуючи це тим, що важливе підприємство критичної інфраструктури працює на межі своїх можливостей. Про це повідомляє Комерсант український із посиланням на проєкт рішення №1139.
Автори проєкту пояснюють, що редакція документа рішення передбачає відтермінування сплати платежів за використання комунального майна, переданого у володіння та користування згідно з Договором на володіння та користування майном територіальної громади міста Києва, за 2019 – 2024 роки.
А прийняття проєкту цього рішення зумовлене особливостями роботи ПрАТ «АК «Київводоканал» в умовах воєнного стану та необхідністю спрямування наявних обігових коштів для фінансування найпріоритетніших витрат Товариства, як об’єкта критичної інфраструктури.
“Товариство, як оператор критичної інфраструктури, в умовах воєнного стану, вживає всіх можливих заходів, спрямованих на стабільне функціонування об’єктів критичної інфраструктури, що забезпечують життєдіяльність міста Києва та деяких населених пунктів Київської області (безперебійне надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення). Динаміка результату фінансово-господарської діяльності ПрАТ «АК «Київводоканал» протягом 2021 – І кв. 2024 років щороку погіршується”, – йдеться у тексті проєкту рішення.
Таку ситуацію у Київраді пояснюють гострою нестачею обігових коштів для продовження роботи Товариства у стабільному режимі, оскільки основним джерелом покриття витрат на виробництво послуг із централізованого водопостачання та централізованого водовідведення є кошти, отримані від реалізації цих послуг за встановленими тарифами.
Саме тому депутати Київради проголосували за припинення дії договору, згідно з яким 75% підприємства «Київводоканал» перебуває в приватних руках, а лише 25% належить місту. За проєктом рішення, заборгованість «Київводоканалу» в розмірі майже 60 млн грн має бути сплачена протягом 3 місяців після закінчення воєнного стану. Наразі у підприємства недостатньо коштів для оплати електрики, газу і тепла, що ускладнює його роботу і не дає змоги проводити ремонти або модернізацію системи. Щоб уникнути кризових ситуацій в умовах воєнного конфлікту, місту необхідно повернути контроль над водопровідною системою.