Київстар та Starlink впровадять в Україні революційний супутниковий зв’язок Direct to Cell
30 Грудня 12:56Компанія Київстар підписала угоду з компанією Starlink, підрозділом SpaceX, щоб розпочати впровадження в Україні супутникового зв’язку Direct to Cell. Про це повідомляється на сайті українського мобільного оператора, інформує Комерсант український.
Як наголошується у прес-релізі, завдяки цій угоді Україна стане однією з перших країн, яка матиме доступ до інноваційної послуги Starlink – Direct to Cell, що значно підвищить стійкість національної інфраструктури зв’язку.
Очікується, що Київстар запустить послуги Starlink Direct to Cell із функцією обміну SMS та OTT-повідомленнями у четвертому кварталі 2025 року. Наступним етапом стане голосовий зв’язок та передача даних.
“Київстар зробив величезну роботу, інвестуючи в 4G зв’язок в Україні, розширивши покриття на віддалені території та підвищивши енергостійкість своєї мережі. Це партнерство вкотре засвідчує нашу високу відданість Україні, а також дозволить значною мірою підвищити стійкість наших послуг завдяки супутниковим технологіям”, – наголосив Каан Терзіоглу, генеральний директор VEON Group, материнської компанії Київстар.
З початку повномасштабної війни Київстар спрямував значні інвестиції в розвиток мережі 4G, розширення частотного спектру та енергетичну незалежність. Завдяки доступу до технології Starlink Direct to Cell абоненти Київстар зможуть мати безперебійний зв’язок навіть, якщо наземна мережа не спроможна буде обслуговувати певну територію.
Що ще відомо про Starlink Direct to Cell
SpaceX, як провідний світовий постачальник послуг запуску, використовує свій значний досвід роботи з космічними апаратами та операціями на орбіті для розгортання та управління найсучаснішого у світі угруповання супутників для забезпечення зв’язку по всьому світу, в тому числі, зокрема, безпосередньо з більшістю пристроїв мобільного зв’язку. Супутники Starlink з функцією direct-to-cell мають на борту вдосконалений модем eNodeB, який працює як стільникова вежа в космосі, забезпечуючи інтеграцію в мережу подібно до стандартного роумінгового партнера. Таким чином, direct-to-cell забезпечує зв’язок навіть у найбільш віддалених регіонах.
Direct-to-cell працює з існуючими телефонами LTE скрізь, де видно небо. При цьому, для користування послугою і забезпечення безперешкодного доступу до тексту, голосу та даних не потрібно вносити зміни в апаратне забезпечення, прошивку або спеціальні додатки.
Новий зв’язок має функціонувати в будь-якій точці планети. Але, на думку експертів, не варто розраховувати, що ця технологія Starlink витіснить традиційний стільниковий зв’язок. За словами Ілона Маска, справа в обмеженій пропускній спроможності. Принаймні, в найближчому майбутньому. Варто нагадати, що Direct to Cell не працює в приміщеннях, тобто користувач повинен знаходитися “там, де можна бачити небо”.
Starlink та Direct to Cell діють у зв’язці з традиційними стільниковими операторами. У США компанія Маска домовилася з T-Mobile, у Канаді – з Rogers. Є партнери у Новій Зеландії, Австралії, Японії, Швейцарії, інших країнах. Відтепер є партнер і в Україні – компанія Київстар.