Київський суд дозволив хаотичну забудову Львова

28 Жовтня 10:21

Шостий апеляційний суд Києва скасував історико-архітектурний опорний план Львова, повідомляє Комерсант українськийКомерсант український з посилання на інформацію, вміщену на сайті Львівської міської Ради.

Як стверджують у Львіській міськрад, таке рішення “відкриває шлях для хаотичної забудови міста”.

Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що засідання відбулося у закритому письмовому провадженні, без можливості для Міністерства культури та Львівської міської ради публічно захистити свою позицію.

Він також попередив, що міська рада вже готує касаційну скаргу і не збирається здаватися у боротьбі за збереження історичної спадщини міста.

“Це ще один доказ того, що Україна потребує якісної судової реформи. Усі рішення, які стосуються громад, мають прийматися та обговорюватися у публічному процесі. Я прошу всіх журналістів, блогерів, громадських активістів звернути увагу на цю ситуацію. На жаль, сьогодні публічність є нашим єдиним захистом і надією на справедливість”, – наголосив мер Львова.

Передісторія резонансного рішення

Історико-архітектурний опорний план Львова, який регулює будівництво в історичних районах міста, оскаржують у двох судах – у Києві та у Львові. Так, як пояснили у Львівській міськраді, двоє позивачів прагнуть будувати 25-поверхові будинки в історичному ареалі/ буферній зоні ЮНЕСКО – на вулицях Липинського, 13б та Вербовій, 15а. Висотність цієї забудови суперечить не лише положенням Історико-архітектурного опорного плану, а й положенням плану зонування території.

У столиці документ оскаржували в частині затвердження його Міністерством культури та стратегічних комунікацій, а у Львові – в частині затвердження його департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної військової адміністрації.

За законом кожне історичне місто, тим паче якщо воно є частиною спадщини ЮНЕСКО, зобов’язане мати Історико-архітектурний опорний план – важливий стратегічний документ для збереження нерухомої культурної та історичної спадщини. У Львові розробляти цей документ розпочали у 2017 році і ця роботи тривала кілька років. І в жовтні 2023 року документ затвердили в департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної військової адміністрації, а в січні цього року – у профільному міністерстві.

Василевич Сергій
Редактор