Кремль заперечує переговори про зустріч Путіна і Трампа: що відомо

7 Лютого 10:59

Серйозних дискусій щодо можливої ​​зустрічі президента Дональда Трампа та російського диктатора Володимира Путіна не було. Про це заявив прессекретар президента країни агресорки Дмитро Пєсков телеканалу CNN, інформує Комерсант український

“У них не було початкового контакту, щоб обговорити, чи потрібно їм зустрічатися чи ні, а якщо потрібно, то коли і як”, – заявив Пєсков.

Коментарі Пєскова були зроблені після того, як Трамп заявив у вівторок, що Сполучені Штати ведуть «конструктивні» переговори як з Москвою, так і з Києвом щодо війни в Україні.

“Не поспішайте”, – сказав Пєсков, додавши, що прокоментує, “як тільки з’явиться щось конкретне”.

На тлі зростаючого очікування контакту між двома лідерами рупор Кремля Пєсков повідомив державним ЗМІ, що ведеться «попередня» підготовка до зустрічі, яка, можливо, відбудеться вже цього місяця, зазначається в публікації.

5 лютого Пєсков заявив, що контакти між окремими відомствами США та росії існують і останнім часом вони активізувалися.

На спільній прес-конференції з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху у вівторок Трамп заявив: «У нас йдуть дуже хороші переговори, дуже конструктивні переговори щодо України». Він додав, що обговорення продовжуються як з російськими офіційними особами, так і з керівництвом України.

Через день після вступу на посаду 20 січня Трамп заявив, що зустрінеться з Путіним і що деталі узгоджуються.

«Може бути дуже скоро», — сказав він.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Конгресмен США Майк Волтц, майбутній радник з національної безпеки, заявив наприкінці січня, що очікує телефонної розмови між Трампом і Путіним у «найближчі дні й тижні».

Нагадаємо, у Міністерстві закордонних справ Швейцарії заявили про готовність організувати зустріч новообраного президента США Дональда Трампа та президента росії Володимира Путіна на своїй території.

Позиція Трампа щодо України

Під час передвиборчих перегонів Дональд Трамп неодноразово висловлювався про те, що зупинить війну в Україні протягом 24 годин після його вступу на посаду. Цей термін уже сплив.

Також під час виборів ЗМІ поширювали так званий “План Трампа”. Він полягав у тому, що США своїм впливом зупинять війну з урахуванням статус кво. Задля цього Трамп змусить Путіна і Зеленського сісти за стіл перемовин. Якщо на перемовини не погодиться Путін, то США дадуть Україні усю зброю, необхідну для перемоги на полі бою. Якщо ж від перемовин відмовиться Зеленський, то США повністю припинять допомагати Україні.

Цей план, у різних варіаціях, зокрема передбачає, що у росії залишаються тимчасово окуповані нею території, а Україна не вступає до НАТО.

Щоправда, пізніше Трамп немовби трохи “забув” про цей план. Зокрема він озвучував сценарії, за яких змусить росію капітулювати через зниження світових цін на нафту.

Уже після обрання Трампа Президентом США один із його радників Браян Ланза заявив, що Україна має забути про Крим. В оточенні обраного президента однак поспішили відхреститися від цієї заяви, і сказали, що Ланза не може говорити від імені Трампа.

Наразі майбутній спецпредставник США щодо росії і України Кіт Келлог говорить про 100 днів, протягом яких він хоче досягнути якихось домовленостей.

26 січня в мережі з’явився так званий “100-денний план Трампа” щодо мирного врегулювання в Україні. Низка ЗМІ, а згодом Telegram-каналів поширили його як план, що був начебто переданий Україні через європейських дипломатів, однак автентичність якого поки що не підтверджена. 

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Дзвенислава Карплюк
Редактор