Королівський монетний двір Великої Британії почав переробляти електронні відходи для видобутку золота. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на ВВС.
Компанія побудувала великий промисловий завод у Ллантрісанті, Уельс, де буде переробляти на золото старі друковані плати.
Новий завод Королівського монетного двору щорічно перероблятиме близько 4000 тонн електронних відходів.
Золото використовуватиметься для виготовлення ювелірних виробів і пам’ятних монет.
Спочатку друковані плати нагрівають, щоб видалити їх компоненти. Далі відокремлені котушки, конденсатори, штифти та транзистори сортуються, розрізаються та подрібнюються на конвеєрній стрічці. Усе, що містить золото, відкладається окремо.
З 4000 тонн електронних відходів можна отримати до 450 кг золота, що за поточними цінами становить близько 27 млн фунтів стерлінгів.
Проблема електронних відходів, до яких належить усе — від старих телефонів і комп’ютерів до телевізорів, — швидко зростає: за даними ООН, у 2022 році було викинуто 62 мільйони тонн електроніки. Останній звіт прогнозує, що обсяги відходів зростуть на третину до 2030 року.
Королівському монетному двору не бракує електронних відходів. У звіті ООН про електронні відходи за 2024 рік Велика Британія є другим за величиною виробником технічного сміття на душу населення, поступившись лише Норвегії.
Окрім вилучення золота, монетний двір також вивчає питання, що робити з іншими матеріалами (алюміній, мідь, олово тощо), які можна отримати з електронних плат.
Перехід до бізнесу з відходами є великою зміною для Королівського монетного двору. Понад тисячу років він був офіційним виробником монет Великобританії. Але оскільки використання готівки скорочується, електронні відходи є новим способом для державних компаній заробляти гроші та зберігати робочі місця.