Корекція пріоритетів в ЗСУ: нові бригади вже не формуються, корпуси створюються

12 Лютого 11:42

Формування нових бригад у війську припинено і основні зусилля зараз будуть зосереджені на доукомплектуванні тих бригад, які вже є і які вже працюють на передньому краї. Про це в інтерв’ю “Ми-Україна” розповів заступник керівника Офісу Президента України та колишній командир 93 бригади “Холодний Яр” Павло Паліса, інформує Комерсант український.

Під час розмови посадовець зупинився і на процесі переходу українського війська на корпусну систему, наголосивши, що такий перехід вже давно назрів.

За словами Павла Паліси, існує план такої трансформації, який детально опрацьований Генеральним штабом.

«Це допоможе нам бути ефективнішими на полі бою, допоможе адаптувати існуючу систему управління до тих вимог, які нам диктує війна. Тобто перехід на корпусну систему – не просто вимога часу, це дасть нам можливість бути ефективнішими на полі бою в плані управління й ефективніше використовувати ресурси», – наголосив посадовець.

Павло Паліса також повідомив, що зараз Генеральний штаб Збройних сил України і, насамперед, заступник головнокомандувача, полковник Олег Апостол займаються переглядом самої програми базової загальної військової підготовки і це відбувається з урахуванням виявлених недоліків і тих порад, які були висловлені самими командирами військових частини, для того, щоб максимально адаптувати програму до тих вимог, які зараз є на полі бою. Як наголосив Павло Паліса, основна ідея – це не просто провести курс підготовки з солдатом, а зробити так, щоб він зміг вижити на полі бою.

Також заступник керівника Офісу Президента України зупинився на темі підготовки українських офіцерів і сержантів. За його словами, акцент має бути зроблено на вивченні аналітичного досвіду та сучасному лідерстві. Приміром, найближчим часом в Національній академії сухопутних військ спробують запровадити курс лекцій з лідерства за участю сучасних генералів, які довели свою ефективність на полі бою.

Як повідомив Павло Паліса, для підготовки сержантів теж опрацьовуються нові курси та нові програми.

Нагадаємо, місяць тому журналіст Юрій Бутусов із посиланням на власні джерела повідомляв, що Володимир Зеленський ухвалив рішення про припинення направлення поповнень особовим складом для формування нових бригад у Силах оборони. Згідно з цим рішенням, весь мобілізований особовий склад має йти на поповнення «виключно досвідчених бойових бригад». За словами Юрія Бутусова, таке рішення було ухвалене після оприлюднення історії формування та навчання у Франції 155-ї окремої механізованої бригади ЗСУ. Як вважає журналіст, новосформовані підрозділи в межах ротацій не можуть самостійно замінити так звані “старі” бригади на окремих ділянках фронту через недосвідченість командирів, погану підготовку особового складу та низький рівень комплектації технікою та розвідувальними дронами.

Щоб перемогти, треба змінюватись

Так визначив один із пріоритетів для українського війська Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Підсумовуючи кілька днів тому свій перший рік на чолі Збройних Сил України, він наголосив, що досвід трьох років бойових дій проти переважаючих сил противника диктує необхідність змін щодо формування угруповань та структури військ на більш стійку й керовану. Згадав він у цьому зв’язку і про перехід на корпусну систему.

«Ми провели ретельний аналіз ефективності існуючої системи управління Збройних Сил України. За його результатами рішенням РНБО введена в дію Концепція реорганізації Збройних Сил в умовах війни, розроблена нами з метою максимальної реалізації бойового потенціалу ЗС України. Практично вже приступили до формування армійських корпусів, як першого кроку на шляху удосконалення нашої армії», – наголосив Олександр Сирський.

Він назвав тоді і ще один пріоритет: щоб перемагати, готуйся. За словами Головнокомандувача ЗСУ, максимум зусиль докладається для покращення підготовки українських військовослужбовців. Зокрема, збільшено термін базової загальної військової підготовки до 1,5 місяця, розглядається можливість подовження базової підготовки до 2 місяців, посилюється підготовка інструкторів, проведено успішний експеримент щодо проведення базової загальної військової підготовки на тилових фондах бойових бригад. Він також наголосив на важливості забезпечити 14-денний курс адаптації воїнів у військових частинах перед бойовою роботою.

Василевич Сергій
Редактор