Комунальні борги в Києві б’ють рекорди: два випадки понад 330 тисяч грн
22 Травня 14:27
У Києві зафіксовано два рекордні борги за комунальні послуги — понад 330 тисяч гривень кожен. Мешканці елітних квартир на Оболонській та Дніпровській набережних роками не оплачували рахунки за опалення та гарячу воду. Про це повідомив директор структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін, інформує «Комерсант Український»
Заборгованість киян за опалення і гарячу воду перевищила 7 млрд грн. І серед боржників є чимало власників елітного житла, чиї статки дозволяють оплачувати послуги.
За його словами, більшість киян регулярно сплачують комунальні послуги, але системні боржники продовжують накопичувати значні суми.
«Це відбувається на тлі дефіциту власних коштів підприємств теплокомуненерго. Оскільки тарифи на тепло не змінювали шість років і сьогодні вони нижчі на 45-50% за реальну вартість послуг. Наразі ситуація із заборгованістю лишається дуже складною: загальний борг киян за тепло й гарячу воду складає понад 7 млрд грн. Ми розглядаємо будь-які варіанти та даємо можливість боржнику сплачувати борг частинами», – зазначив Костянтин Лопатін.
«Київтеплоенерго» змушене звертатися до суду для стягнення боргів з тих, хто роками ігнорує платіжки. Серед таких боржників є власники елітного житла або кількох квартир, чий матеріальний стан дозволяє оплачувати послуги.
Станом на початок травня в Києві зафіксовано два рекордні борги. Так, власники елітної квартири на просп. Володимира Івасюка, 24 (Оболонська набережна) площею 175 кв. м накопичили борг понад 310 тис. грн. До боржника застосовані штрафні санкції у розмірі 48 тис. грн. Тож сума до сплати становить майже 360 тис. грн.
Власники ще одного елітного помешкання площею 171 кв. м на Дніпровській набережній, 14-Б не платять комуналку та винні підприємству 330 тис. грн. Штрафні санкції склали понад 50 тис. грн. Отже, боржник має сплатити «Київтеплоенерго» понад 380 тис. грн.
У таких випадках комунальне підприємство одразу передає справи до суду. При примусовому виконанні рішення суду боржник додатково сплачує виконавчий збір – 10% від загальної суми заборгованості.

Загалом, у разі примусового стягнення, переплата може сягати 25% від суми боргу. Також можливий арешт майна та банківських рахунків.