Компанія з Кропивницького запустила виробництво тракторів. Як імпортери стають виробниками
14 Квітня 16:15
Компанія “Агро Кар” з Кропивницького інвестувала 30 млн. грн. у запуск виробництва тракторів для потреб сільського господарства і вже запустила серійне виробництво техніки. Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, інформує Комерсант український.
Чим займається це підприємство
Компанія “АгроКар” імпортує для потреб українських фермерів техніку та запчастинами з Європи та США і, окрім імпорту, також займалась виробництвом запчастин для сільськогосподарської техніки.
А віднедавна запустила у серійне виробництво трактори типу SPIKE TK. Як розповів керівник компанії Андрій Теплюк, виробляється чотири моделі.
«Наша команда в умовах війни розпочала важливу для економіки справу – виробництво тракторів, причіпної техніки та запчастин до них. Це необхідний крок для зміцнення економіки країни, створення нових робочих місць та можливості фермерам отримати якісну техніку за доступною ціною», – зазначив очільник «Агро Кар».
Компанія намагається максимально локалізувати виробництво
Для виробництва тракторів та іншої техніки залучаються виробники комплектуючих з усієї України.
За словами заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитра Кисилевського, який побував на підприємстві, гідравліку та розподільники для тракторів “Агро Кар” закуповує у компанії “Гідросила” (Кропивницький), блоки радіаторів – “Промтрансенерго” (Суми), мастила – “СП Юкойл” (Запоріжжя), троси управління – “Технопривід” (Рівне), рукава високого тиску – “Моторімпекс” (Калуш), акумулятори – “Іста-Центр” (Дніпро), скло – “Safe Glass Factory” (Бердичів), полімери та резинові ущільнювачі, баки – “Полі Пласт” (Кропивницький), проводи та джгути – “Мак Фармер” (Кропивницький).
Також тривають переговори про адаптацію під вимоги виробництва шин “Росава” (Біла Церква) та колісних дисків “Консіма” (Дніпро).
Як компанія-імпортер стала виробником
«Економічна політика “Зроблено в Україні” народжує нові заводи. Компанії, які раніше займались лише імпортом або ремонтом техніки, завдяки державним програмам стають виробниками», – так виробничу трансформацію конкретної компанії змалював Дмитро Кисилевський.
Він же і деталізував цей шлях. За словами депутата, для реалізації проєкту з виробництва тракторів компанія “Агро Кар” скористалася кількома програмами державної політики “Зроблено в Україні”.
«Зокрема, 30 млн. грн. на новий проєкт компанія залучила за програмою доступних кредитів “5-7-9”, ще 8 млн. грн. буде отримано як державний грант для переробної промисловості для закупівлі сучасного лазерного верстата. У випадку досягнення необхідного ступеня локалізації, компанія зможе долучитись до програми компенсації 25% вартості аграрної техніки українського виробництва. Для цього на підприємстві залучають вітчизняних виробників запчастин і компонентів», – розповів депутат.
Як надалі планується розбудовувати виробництво
Зараз на підприємстві «Агро Кар» здійснюється постове виробництво тракторів. Як пояснив Дмитро Кисилевський, це передбачає випуск кожного трактора на окремій ділянці. Наразі обсяги виробництва становлять 12 тракторів на місяць.

У вересні 2025 року підприємство планує перейти на конвеєрне виробництво у новому цеху площею 2000 кв. м. Його будівництво вже триває. Загальний обсяг інвестицій у цей проєкт – близько 100 млн. грн.
Після запуску конвеєрного виробництва компанія має плани наростити виробництво до 50 машин на місяць.
112 тисяч кредитів вже видано в межах програми доступного кредитування
Лише з початку 2025 року бізнес отримав 7 325 пільгових кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 23,8 млрд гривень. Загалом від старту програми у лютому 2020 року український бізнес отримав близько 112 тисяч кредитів на суму 390 млрд гривень.
Програма «Доступні кредити 5-7-9 %» є складовою політики розвитку українських виробників «Зроблено в Україні» і спрямована на стимулювання мікро-, малого та середнього бізнесу через здешевлення кредитних ресурсів за рахунок державних компенсацій або державних гарантій.
Програма реалізується через Фонд розвитку підприємництва та уповноважені банки.
Найбільші обсяги кредитування за програмою в 2025 році припадають на місто Київ. До першої десятки також увійшли п’ять із дев’яти регіонів, що належать до зон високого воєнного ризику, – Дніпропетровська, Київська, Одеська, Харківська та Чернігівська області.
Найчастіше кредитуються підприємства, що працюють в переробній промисловості, в сільському господарстві, у сфері гуртової та роздрібної торгівлі.
На сьогодні участь у програмі беруть 46 банків. Найбільшу кількість кредитів від початку дії програми видали: «Приватбанк» – 51,6 тис., «Ощадбанк» – 17,2 тис., «Укргазбанк» – 6,1 тис.